Ukrayna Banka İşlemleri

Ukrayna Banka İşlemleri ve Para Transferi - Ukrayna Avukatlık ve Yatırım Ajansı

/Ukrayna Banka İşlemleri

UKRAYNA BANKALARI

Ukrayna’da 2013-2014 Ukrayna’daki yaşanan krizden hemen önce toplamda 180 banka vardı. Ancak krizden sonra bankalar birer birer kapandılar. Ukrayna’da 1 Mayıs 2018 itibari ile 39’u yabancı sermaye ortaklı, 20’si %100 yabancı sermayeli olmak üzere toplamda 82 banka bulunmaktadır.

Ukrayna’ya Para Göndermek, Ukrayna’da Banka Hesabı Açmak ve Kullanmak, Ukrayna’ya Şirket Sermayesi Göndermek, Ukrayna’da Atm’den Para Çekmek, Ukrayna’ya Havale Yapmak, Ukrayna İnternet Bankacılığı gibi sorularınız varsa sizler için düzenlediğimiz bu metinde sorularınızın cevaplarını bulabilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak istiyorsanız Ukrayna Avukatlık ve Yatırım Ajansımız ile irtibata geçebilirsiniz.Mail: info@elephantarchitecture.com Tel: +38 073 537 42 68 , +38 07ELEPHANT

UKRAYNA BANKA İSİMLERİ

Ukrayna’da bulunan bankalar arasında en fazla şubesi ve ATM’si bulunan Privat Bank(ПриватБанк)’ın yanı sıra onun kadar güvenilir bazı banka isimleri şöyledir: Ukrayna Alfa Bank(Альфа-Банк Украина), Ukrayna OschadBank(Ощадбанк), Ukrayna SberBank(АТ Сбербанк), Ukrayna Yatırım ve Tasarruf Bankası(Банк Інвестицій та Заощаджень), Ukrayna ProCredit Bank(ПроКредит Банк), Ukrayna UkrsibBank(УкрСиббанк), Ukrayna UkrGazBank(Укргазбанк),  Ukrayna Rayffayzen Bank Aval(Райффайзен Банк Аваль), Credit Europe Bank(Кредит Європа Банк), Ukrayna CreditWest Bank(Кредитвест Банк).

Ukraynalı Bankalar

Ukrayna’da şube, ATM ve personel sayısı bakımından en büyük banka PrivatBank‘tır. Ayrıca Ukraynalıların tercih ettiği devlet bankası olan OschadBank da vardır. Hemen hemen her sokakta ve alışveriş merkezinde, onların ATM ve şubelerini görebilirsiniz. Bu bankaların dışında yukarıda yazdığımız bankaların isimlerini de Ukrayna’da görebilirsiniz. Adı geçen bankaların bazıları ekonomik krizden çıkıp hala faaliyet gösteren bankalardır. Aşağıda PrivatBank, OschadBank ve bazı güvenilir bankalar hakkında kısa bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Ukrayna Avukatlık ve Yatırım Ajansımız a yazabilirsiniz ve Bankacılık İşlemleri Danışmanlık Hizmetimizden faydalanabilirsiniz: info@elephantarchitecture.com

Ukrayna PrivatBank

Ukrayna genelinde 1 Nisan 2018 tarihinde Ukrayna Merkez Bankası’nın açıkladığı bilgilere göre 19.841 ATM ile birinci, şube sayısı açısından 2.133 şube ile ikinci bankadır. Aynı açıklamada PrivatBank’ın insanlara verdiği kart sayısı da belirlendi. Toplamda 19.581.606 kart vererek Ukrayna’da birinci sırada yer alıyor.

Ayrıca PrivatBank internet bankacılığı açısından hem şirketler hem de bireysel bankacılık işlemleri için en kolay ve güvenilir bankadır.

Privat24 uygulamasını bilgisayar, tablet ve ceptelefonunuzdan giriş yapıp kolayca para havalesi, EFT, Ukrayna döviz çevirmek, tren bileti almak, cep telefonu ve diğer faturaları ödemek için kullanabilirsiniz. Ayrıca 3700 numaralı telefondan 7/24 online müşteri temsilcisine ücretsiz ulaşabilirsiniz.

Ayrıca PrivatBusiness uygulamasını Ukrayna’da Şirket kuran müşterilerimize  tavsiye ediyor ve Ukrayna Şirket Sermaye Aktarımı, Uluslararası Ukrayna Para Transferi, Online Ukrayna Şirket Muhasebesi, Privatbank elektronik imza temini, Ukrayna şirket ödemelerinin online yapılması ve PrivatBusiness24 uygulamasının sunum ve eğitimlerini türkçe ve ingilizce vermekteyiz. Daha fazla bilgi için lütfen ücretsiz danışmanlık formunu doldurunuz veya iletişime geçiniz Mail: info@elephantarchitecture.com Tel: +38 073 537 42 68 , +38 07ELEPHANT

Ukrayna Oschadbank

Ukrayna Merkez Bankası’nın 1 Mayıs 2018 verilerine göre devlet bankası olan OschadBank’ın Ukrayna genelinde 2991 ATM sayısı ile ikinci, 3127 şube sayısı ile Ukrayna’da şube açısından birinci bankadır. 2.853.848 online müşteri sayısı ile internet bankacılığı açısından PrivatBank kadar gelişmiş bir bankadır.(21 Haziran 2018)

İnternet üzerinden CorpLight isimli internet bankacılığını kullanarak Ukrayna şirket ödeme ve alacak işlemlerinizi yönetebilirsiniz.

Ukrayna Diğer Güvenilir Bankalar

19 Haziran 2018 tarihli Ukrayna Banka Web Siteleri incelemesi:

Ukrayna Alfa Bank(Альфа-Банк Украина) –  İngilizceRusçaUkraynaca dil destekli web sitesi,
Ukrayna Yatırım ve Tasarruf Bankası(Банк Інвестицій та Заощаджень), sadece Ukraynaca dil destekli web sitesi
Ukrayna ProCredit Bank(ПроКредит Банк), İngilizceRusçaUkraynaca dil destekli web sitesi,
Ukrayna UkrGazBank(Укргазбанк),  İngilizceRusçaUkraynaca dil destekli web sitesi,
Ukrayna Rayffayzen Bank Aval(Райффайзен Банк Аваль), İngilizceRusçaUkraynaca dil destekli web siteleri ile hizmet vermektedirler.

Yukarıdaki bankaların ilk isimlerine tıklayarak onların Ukrayna İngilizce Banka sayfalarına yönlendirileceksiniz. Daha ayrıntılı bilgi için uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Mail: info@elephantarchitecture.com Tel: +38 073 537 42 68 , +38 07ELEPHANT

Ukrayna Türk Bankaları

Ukrayna bankalarının arasında da Türk Bankaları yer almaktadır. Bunlar arasında Türk-Fransız ortaklı Türkiye’de TEB olarak bilinen UkrsibBank, Altınbaş Holding’in sahip olduğu CreditWEST Bank ve Fiba Holding’in sahip olduğu CreditEurope Bank.

Ukrayna TEB UkrSibbank

Türkiye’de Çolakoğlu Holding’in kurduğu TEB olarak işlem gören banka, BNP Paribas’ın TEB’in hissesinin neredeyse %50’den fazlasına sahip olmasıyla yurtdışında büyüme sağladı. Ukrayna’da Ukrayna UkrsibBank(УкрСиббанк) adıyla işlem gören banka, İngilizceRusçaUkraynaca dil destekli web sitesine sahiptir.

Size en yakın UkrsibBank ATM ve Şubelerine buradan ulaşabilirsiniz.

Ukrayna Creditwest Bank

2003 yılında Altınbaş Holding tarafından satın alınan CreditWest bank, Ukrayna CreditWest(Creditwest Украина) adıyla işlem gören banka, İngilizce-Ukraynaca dil destekli web sitesine sahiptir. Ukrayna’nın ilk Türk Bankası olma özelliğine sahiptir.

Bankanın Ukrayna Kiev’de 1 şubesi ve 4 ATM’si vardır. Bunlar arasında: 

  • Shooters, 22, Moskovska Str., Kiev (24 x 7)
  • Avalon, 3 Leontovycha Str., Kiev (24 x 7)
  • 3, Sholudenko Str., Kiev (06:00-24:00)
  • BC Gelios, 6 Ivan Lepse Blvd., corps 17-A, Kiev (08:00-23:00)
Ukrayna Credit Europe Bank

Fiba Holdingin sahibi olduğu CreditEurope bankasının Kiev’de 1 Şubesi vardır. Ukrayna CreditEurope Bank(Кредит Європа Банк) adıyla işlem gören banka, İngilizce-Rusça-Ukraynaca dil destekli web sitesine sahiptir.

Şube Adresi:
101 Volodymyrska Str
01033, Kiev
UKRAYNA

UKRAYNA İNTERNET VE MOBİL BANKACILIK

Ukrayna’da internet ve mobil bankacılık diğer ülkeler kadar gelişmiştir. Bunun en iyi örneğini Privat Bank İnternet Bankacılığı ve PrivatBank Mobil Bankacılık hizmetlerimizi açıklayarak vereceğiz. PrivatBank24 ve PrivatBankBusiness24 ile hem birey olarak hem kurum(işletme) olarak tüm işlemlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Cep telefonu ya da tabletinize indireceğiniz Privat24 ve PrivatBusiness24 uygulamaları ile de rahatça banka işlemlerinizi yapabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için: Mail: info@elephantarchitecture.com Tel: +38 073 537 42 68 , +38 07ELEPHANT

UKRAYNA PRİVAT24 İNTERNET BANKACILIĞI

Ukrayna'da para bozdurmak | Ukrayna'ya para göndermek | Ukraynaya nasıl para gönderebilirim? | Ukrayna Şirket İnternet Online Bankacılık
Ukrayna Bankacılık - Ukrayna PrivatBank24 Web Sitesi - Hesap Giriş Sayfası

Ukrayna Privat Bank bireysel işlemlerinizde Ukrayna Bankası Privat24 websitesi  ve Privat 24 mobil uygulamasıyla hizmet vermektedir. Hem web sitesi hem de uygulaması çoklu dil desteğine sahip olup Ukraynaca, İngilizce ve Rusça hizmet vermektedir. Privat Bank internet ve mobil bankacılık açısından çok güvenilir bir bankadır. İsterseniz belirlediğiniz pin kodunuz ile ya da telefonunuza gelen onay mesajı ile banka hesabınıza erişebilirsiniz. Güvenlik seviyesini belirlemek sizin elinizde.Mail: info@elephantarchitecture.com Tel: +38 073 537 42 68 , +38 07ELEPHANT

Ukrayna Şirket Banka Hesabı | Ukrayna Türk Bankaları Ukrayna Para Gönderme | Ukrayna'da Banka Hesabı
Ukrayna Mobil Bankacılık Uygulamaları - Ukrayna Privat24 Mobil

UKRAYNA PRİVATBANK İNTERNET BANKACILIĞI

Ukrayna Para Havale | Ukrayna içi para transferi | Ukrayna Para Transferi
Ukrayna PrivatBank 24 İnternet Bankacılığı Ana Sayfası

Öncelikli olarak Privat24 internet bankacılığını kullanmak için en yakın Ukrayna Privat Bankası şubesine giderek Ukrayna Banka Hesabı Açtırmak zorundasınız.
Banka hesabı açtırdığınızda vermiş olduğunuzz Ukrayna telefon numaranız ile giriş yapabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için Mail: info@elephantarchitecture.com Tel: +38 073 537 42 68 , +38 07ELEPHANT

UKRAYNA İNTERNET BANKACILIĞI İLE YAPABİLECEKLERİNİZ

Ukrayna içi ve dışı para gönderimleri, döviz alım satımı, elektrik-su-doğalgaz faturaları ödeme, internet borcu ödeme, blablacar, ukrayna çiçekçi hizmetleri, oyun satın alımları vb. birçok hizmeti alabilirsiniz.

UKRAYNA PRIVAT24 MOBİL BANKACILIK

PrivatBank Mobil Uygulaması ile Ukrayna’da tüm bankacılık işlemlerinizi İngilizceRusçaUkraynaca dil destekli şekilde yapabilirsiniz. Uygulamayı tablet ya da cep telefonlarınıza indirdikten sonra banka hesabınızı açarken bankanıza vermiş olduğunuz telefon numarası ile giriş yapabilirsiniz. Sahip olduğunuz hesaplar ana sayfada gösterilecektir. Uygulamada kullanabileceğiniz hizmetlerden bazıları; ödeme ve para transferleri, telekominikasyon faturaları, bilet işlemleri, sağlık sigortaları, ev ödemeleri, hediye kartlarıi alışveriş vb.

Ukrayna Bankacılık Sistemleri ve Ukrayna Banka İşlemleri hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz sizlere Bankacılık Sistemleri ve Kullanımı Hizmetimizi tavsiye ediyoruz. Sizin ihtiyaçlarınıza özel Türkçe hazırlanmış sunumlar ve raporlar ile Ukrayna’da sizlere danışmanlık hizmeti veriyoruz. Daha fazla Ukrayna Bireysel Bankacılık Hizmetleri için info@elephantarchitecture.com mail adresimize mail atabilir  +38 073 537 42 68 , +38 07ELEPHANT numaralı Ukrayna telefonumuzu Whatsapp ve Viber uygulamaları ile arayabilirsiniz.

UKRAYNA ŞİRKET BANKACILIĞI (UKRAYNA BUSİNESS)

Ukrayna Şirket İnternet Online Bankacılık | Ukrayna Şirket Banka Hesabı | Ukrayna Türk Bankaları Ukrayna Para Gönderme | Ukrayna'da Banka Hesabı
Ukrayna Şirket Bankacılık İşlemleri - Ukrayna PrivatBank Business(İşletme) İnternet Bankacılık Sistemi

Ukrayna’da Şirket Bankası seçiminde dikkat edilmesi gerekmektedir. Şirket muhasebesinde Türk müşterilerimizin yaptıkları yanlışları Ukrayna PrivatBank Business(İşletme) internet bankacılığı ile çözüme kavuşturuyoruz. Ukrayna’da yabancılar için Şirket Banka Hesabı Açmak bankalarda zor ve profesyonellik isteyen bir işlem iken Ukrayna Avukatlık ve Yatırım Ajansı‘mız ile muhasebeci ve yeminli tercümanlarımız ile banka hesabı açma işleminizi PrivatBank Business ile hızlandırıyoruz. Bilgi İçin: Mail: info@elephantarchitecture.com Tel: +38 073 537 42 68 , +38 07ELEPHANT

Ukrayna Privat Bank Business kurumsal/şirket online bankacılığı ile şirket ödemeleriniz, vergi beyannameleriniz, alacaklarınız, ileri tarihli ödemeleriniz, para transferleriniz, maaş ödemeleriniz muhasebecilerimize sizin kontrolünüzde sağlanacak olan elektronik imzalarla kontrol edilecektir. PrivatBusiness Ukrayna Şirket Bankacılık sistemine istediğiniz zaman girerek, şirket banka hesap hareketlerinizi kontrol edebilir, muhasebecilerimize verdiğiniz izinleri iptal edebilirsiniz.

UKRAYNA PRIVAT24 BUSİNESS MOBİL BANKACILIK

Ukrayna PrivatBank Business Mobil Uygulaması ile Ukrayna’da şirketiniz adına tüm bankacılık işlemlerinizi İngilizceRusçaUkraynaca dil destekli şekilde yapabilirsiniz. Uygulamayı tablet ya da cep telefonlarınıza indirdikten sonra banka hesabınızı açarken bankanıza vermiş olduğunuz telefon numarası ile giriş yapabilirsiniz. Sahip olduğunuz hesaplar ana sayfada gösterilecektir. Uygulamada kullanabileceğiniz hizmetlerden bazıları; şirket ödeme ve para transferleri, şirket vergi beyannameleri, maaş ödemeleri, vergi ödemeleri, kira ve giderlerin ödemeleri vb.

Ukrayna Şirket Bankacılık Sistemleri ve Ukrayna Şirket Banka İşlemleri hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz sizlere Ukrayna Şirket Bankacılık Sistemleri ve Kullanımı Hizmetimizi tavsiye ediyoruz. Sizin ihtiyaçlarınıza özel Türkçe hazırlanmış sunumlar ve raporlar ile Ukrayna’da yabancı şirketlere danışmanlık hizmeti veriyoruz. Daha fazla Ukrayna Kurumsal Bankacılık Hizmetleri için info@elephantarchitecture.com mail adresimize mail atabilir +38 073 537 42 68 , +38 07ELEPHANT numaralı Ukrayna telefonumuzu Whatsapp ve Viber uygulamaları ile arayabilirsiniz.

UKRAYNA’YA PARA GÖNDERMEK

Ukrayna’ya para göndermek için Ukrayna Avukatlık ve Yatırım Ajansı olarak en kolay ve masrafsız çözümleri sizler için derledik. Mail: info@elephantarchitecture.com Tel: +38 073 537 42 68 , +38 07ELEPHANT 

TÜRKİYE’DEN UKRAYNA’YA PARA TRANSFERİ NASIL YAPILIR?

Türkiye’den Ukrayna’ya birçok güvenilir ve risksiz gönderim yöntemleri bulunmaktadır. Ancak bazı müşterilerimiz %1-2 komisyonla para transferi adı altında dolandırıldıklarını ifade ettikleri için sizler için Ukrayna’ya bazı güvenilir para gönderme yöntemlerini hazırladık. Bunlar: Western Union ile Ukrayna’ya Para Transferi, Ukrayna’ya Ptt ve Upt ile Para Transferi, Ukrayna Swift yöntemleri sizler için en güvenilir yöntemlerdir. Ayrıntılı bilgi için : Mail: info@elephantarchitecture.com Tel: +38 073 537 42 68 , +38 07ELEPHANT

Ukrayna’ya Western Union İle Para Gönderme

Ukrayna'ya ucuz para transferi | Türkiye'den Ukrayna'ya nasıl para gönderebilirim?
WesternUnion ile Türkiye'den Ukrayna'ya Para Transfer Ücretleri

WesternUnion uluslararası para transferinde en tanınmış isimlerden birisidir. Dünyada 550,000’den fazla gönderi noktasının bulunması, 200’den fazla ülkede faaliyet göstermesi, sadece 2017 yılında 300Milyar$ para transferi gerçekleştirmesi ne kadar güvenilir olduğunun göstergeleridir. Fiyat tarifesine buradan ulaşabilirsiniz: WesternUnion Türkiye – Ukrayna Fiyat Tarifesi
WesterUnion ile tek seferde en çok 7500$ göndermeniz mümkün olacaktır ve bunun için 337.5$(7500$’ın %4,5 i) komisyon ödemek zorunda kalacaksınız. Bu demek oluyor ki yüksek miktarlarda para göndermek için WesternUnion u tercih etmek akıllı olmayacaktır.

Yüksek miktarda paralarınızı komisyonculara ve güvenilir olmayan kişilere para ödemeden nasıl göndereceğiniz hakkında detaylı sunum ve raporlar edinmek için Ukrayna Avukatlık ve Yatırım Ajansımıza başvurunuz. Bizlere info@elephantarchitecture.com mail adresinden ve +38 073 537 42 68 , +38 07ELEPHANT numaralı Ukrayna telefonumuzdan Whatsapp ve Viber uygulamaları aracılığıyla ulaşabiliriz.

Ukrayna’ya Ptt ve Upt ile Para Transferi

Ukrayna’ya PTT ile para transferi yapmak isterseniz PTT’nin sitesinden gerekli bilgiyi alabilirsiniz. PTT ile Ukrayna’ya para transferi. PTT ile yapılan işlemlerde işlem süresi diğerlerine göre uzun olmaktadır. Ancak işlem ücretleri de bir o kadar düşüktür. Ayrıca PTT şubelerinde WesternUnion ve UPT hizmetlerini de kullanabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için: Mail: info@elephantarchitecture.com Tel: +38 073 537 42 68 , +38 07ELEPHANT

UPT İLE UKRAYNA’YA PARA TRANSFERİ

UPT ile Ukrayna’ya para transferi ile tek seferde maksimum 10.000 euro para transferi yapabiliyorsunuz. 10.000 euro para gönderiminde 209 euro komisyon almaktadır. WesternUnion ile karşılaştırmak açısından 7500$x0,8625(usd/euro 20 Haziran 2018)=6468euro.
WesternUnion ile 7500$ gönderdiğinizde 337$ komisyon(aynı gün)
WesternUnion ile 7500$ gönderdiğinizde 300$ komisyon(ertesi gün)
UPT ile 6468euro yani 7500$ gönderdiğinizde ise 134€ yani 155$ komisyon almaktadır.

Ukrayna SWIFT

Ukrayna’ya neredeyse bütün Türk Bankaları swift yapmaktadır. Swift yaptığınız zaman bazı bankalar sizlere aynı gün, ertesi gün ve 1 hafta içerisinde iletilmesi hizmetleri verirler. Ancak sanıldığının aksine yüksek miktarlardaki para miktarlarının(Ukrayna’ya sermaye aktarımı) Swift yoluyla gelmesi, doğru banka ve aracı Amerikan bankalarının kullanımıyla diğer yöntemlere göre daha makul fiyatlardadır. Ayrıntılı sunum ve rapor için lütfen iletişime geçiniz. Mail: info@elephantarchitecture.com Tel: +38 073 537 42 68 , +38 07ELEPHANT


SİZLER İÇİN YAPI KREDİ BANKASI UKRAYNA’YA SWİFT İŞLEMİNİ İNCELEYECEĞİZ:

Ukrayna’ya para transferinde bazı masraflar vardır. Bunlar: Türkiye’deki bankanın para miktarına göre aldığı işlem ücreti, Paranın yurtdışında gönderilen bankaya ulaşmasını sağlayan Ukrayna muhabir(aracı) banka ücretleri, yurtdışında paranın gönderildiği Ukrayna bankasının aldığı(varsa) ücret.

7500$lık örnek üzerinden:
Yapıkredi bankasının doğru hesap kodlarıyla Ukrayna’ya swift ücreti: yaklaşık 15$
Seçilmiş Amerikan Muhabir Banka Ücreti: 20$
Ukrayna’da özel seçilen bir bankanın komisyonu: %0.5 = 37,5$
Toplamda: 72,5$

TÜRKİYE’DEN UKRAYNA’YA EN UCUZ PARA TRANSFERİ

WesternUnion ile 7500$ gönderdiğinizde 337$ komisyon(aynı gün)
WesternUnion ile 7500$ gönderdiğinizde 300$ komisyon(ertesi gün)
UPT ile 6468euro yani 7500$ gönderdiğinizde 134€ yani 155$ komisyon almaktadır.
SWİFT ise 7500$ gönderdiğinizde ise 72,5$ komisyon ile gönderilir. (Türkiye’den YapıKredi bankası(Başka banka oranları için iletişime geçiniz) ile özel muhabir bankalar aracılığı ile)

Böylelikle profesyonellerle çalıştığınızda neredeyse 250-300$a yakın para kaybından kurtulabilirsiniz. Ancak para miktarı ve süresine göre bankalar ve gönderim yöntemleri değişiklik göstermektedir. Para kaybetmemek için profesyonel yardım almaktan çekinmeyiniz. İleride daha büyük para kayıplarına neden olabilir. Para kaybetmemeniz için bizlerle iletişime geçiniz. Mail: info@elephantarchitecture.com Tel: +38 073 537 42 68 , +38 07ELEPHANT

Sizler için SWIFT ve Ukrayna’ya para gönderimlerinizi yönetiyoruz. Deneyimli Ukraynalı Muhasebecilerimiz ve Ukraynalı Yeminli Tercümanlarımız ile muhasebe ve Avukatlık hizmetleri vermekteyiz. Ukrayna Avukatlık ve Yatırım Ajansı İletişim

UKRAYNA’DA ATM DEN PARA ÇEKMEK

Ukrayna’dayken nakit paranız kalmadıysa TL banka hesabınızın  kartınızdan Ukrayna’daki bütün ATM’lerden Ukrayna birimi olan grivna çekmeniz mümkündür. Tüm ATM ler Ukraynaca ve Rusça olmakla beraber İngilizce destekli olmaktadır. Ancak Ukrayna ATM’den para çekerken bankalara vermek zorunda olduğunuz bazı komisyonlar vardır. Bunlar: Ukrayna ATM Banka komisyonu ve Ukrayna’da para çekerken oluşan kur farkı’dır.


UKRAYNA ATM BANKA KOMİSYONU

Genel olarak tüm Ukrayna bankaları bu işlem için %1’e varan komisyon almaktadır. Ukrayna ATM’den para çektiğiniz her seferinde ortalama olarak 1-3 dolar(bankaya göre değişmektedir) civarında banka tarafından kesilmektedir. Daha fazla bilgi için: Mail: info@elephantarchitecture.com Tel: +38 073 537 42 68 , +38 07ELEPHANT


UKRAYNA’DA PARA ÇEKERKEN OLUŞAN KUR FARKI

Ukrayna’daki ATM’lerden sadece Ukrayna para birimi olan grivna çekilebilmektedir. Bu yüzden banka otomatik olarak kredi kartınızdaki TL’yi önce dolara sonra da grivnaya çevirmektedir. Bu işleme Kur Farkı denir. Bu prosedürü daha iyi anlamak için uzmanlarımız tarafından hazırlanan formüle göz atalım. Örneğin 1000 grivna çekmek için banka bu işlemleri yapmaktadır.

FORMÜL:
1000 grn     x     (Dolar Alış Kuru   /  Grivna Satış Kuru)    =    Harcayacağınız TL

Örneğin: 1 dolar almak için 4,75 TL ödemeniz gerekiyor, 1 dolar için ise 26,15 grivna veriliyor. O zaman yukarıda verilen formüle göre ATM’den 1000 grivna çekmek için banka kartınızdan 181,64 TL gidecek. (1000X4,75/26,15)

Direkt TL’yi grivnaya çevireceksek Grivna alış kuru 5,55 ise 1000 grivna için 180,10 TL vereceksiniz. Ama unutmayın ki 40 grn(1-3$ arasında-bankaya göre değişir) civarında Ukrayna ATM komisyonu da ödemek gerekecek.


UKRAYNA KOMİSYONSUZ PARA ÇEKMEK(TEB)

Ukrayna’da ATM’den masrafsız para çekmek de mümkündür. Ukrayna ATM’den TL hesabınızdan komisyonsuz grivna çekmek kolaydır. Türkiye’de TEB adıyla faaliyet gösteren ve Ukrayna’da Ukrsibbank adıyla bilinen bankanın ATM lerinden komisyonsuz para çekebilirsiniz. Ayrıca TEB bankanın sitesinde yayınlanan listesinde dünyanın 6 kıtasında bulunan neredeyse 50 bin ATM söz konusudur. Dünya’da ATM’den komisyonsuz para çekebileceğiniz ülkeler.


UKRAYNA KREDİ KARTI İLE ALIŞVERİŞ

Son yıllarda Avrupa’nın yanı sıra Ukrayna’da kredi kartı kullanmak çok yaygın olduğu için ATM den para çekmeden bile alışveriş yapabilmektesiniz. Banka kartıyla hemen hemen tüm marketlerde ve alışveriş merkezlerinde ödeme yapabilmektesiniz. Dikkat etmeniz gereken tek şey banka komisyon almıyorsa bile TL’yi önce dolara sonra ise grivnaya çevirdiği için kur farkı kaybı hissedebilirsiniz.

UKRAYNA’DA BANKA HESABI AÇMAK

Ukrayna’da yabancı birey veya Ukrayna’da faaliyet gösteren şirket yada temsilcilik banka hesabı açmak isteyorsa bazı ayrıntılara dikkat etmelidir.

URAYNA’DA BİREYSEL BANKA HESABI AÇMAK

Ukrayna’da bankalara göre değişen ve hesap açmak için gerekli olan olan belgeler: Pasaport(zorunlu), Vergi Kimlik Numarası(Bazı bankalar talep ediyor)

UKRAYNA VERGİ KİMLİK NUMARASI

Ukrayna’da bulunan herhangi bir Ukrayna bankasında bireysel banka hesabı açmak için bazı belgelerin olması şarttır. Ukrayna bankalarının çoğu bireysel hesap açan yabancılardan pasaport ve INN’i (Ukrayna vergi kimlik numarası) talep etmektedir.

Ukrayna vergi kimlik numarası Ukrayna’ya gelen herhangi bir yabancı tarafından alınabilmektedir. Ukrayna vergi kimlik numarasına sahip olmayan yabancılar da hala bazı Ukrayna bankalarında bireysel hesap açabilmekteler. Ukrayna Avukatlık ve Yatırım Ajansı olarak Ukrayna vergi kimlik numarasını almak yada vergi kimlik numarasız bireysel banka hesabı açmak isteyenlere destek vermekteyiz.

Ancak Ukrayna vergi kimlik numarası olmadan hesap açan yabancının zamanla kimlik alması ve bankaya ek bilgi olarak vermesi gereklidir.Mail: info@elephantarchitecture.com Tel: +38 073 537 42 68 , +38 07ELEPHANT

UKRAYNA’DA BANKA HESABINA PARA YATIRMAK

Ukrayna’da bireysel hesap açan yabancılar bazı hususlara dikkat etmelidirler. Çünkü yabancılar için banka hesabının kullanılmasıyla ilgili bazı zorluklar vardır.. Ukrayna’da açtığınız hesaba para koymak isterseniz banka tarafından parayı legal yollla kazandığınızı ve legal yollarla ülkeye soktuğunuzu gösteren bir belge talep edilmektedir.
ÖNEMLİ: Ukrayna’dan ev almak, araba almak, yatırım yapmak için, yetkisiz komisyoncular ve fırsatçılar aracılığı ile yüksek meblalar ödeyip ülkeye sokulan para legal yolla sokulmadığı için banka hesabınıza koymanız mümkün değildir.

Bu tarz belgelerin hazırlanmasında Ukrayna Avukatlık ve Yatırım Ajansı olarak sizlere yardımcı olmaktayız. Bu hesaba SWIFT yoluyla da para gönderilebilmektedir. Bu konuda en önemli hususlardan biri ise banka komisyonudur. Her Ukraynalı ve Türk bankanın belirlediği farklı komisyonlar mevcuttur. Çeşitli durumlara göre farklı bankaların komisyon sistemi uygun olabilir. Sizin durumunuza göre sizlere en düşük komisyona sahip olan bankayı sizlere tavsiye ederek fazla komisyon vermenizi önlüyor sizlere Bankacılık ve Ukrayna Banka sistemleri hakkında ayrıntılı bilgilendirmeler yapıyoruz. Daha ayrıntılı bilgi için: info@elephantarchitecture.com ve +38 073 537 42 68 , +38 07ELEPHANT numralı telefonumuzdan WhatsApp ve Viber uygulamaları ile ulaşabilirsiniz.

UKRAYNA’DA ŞİRKET BANKA HESABI AÇMAK

Ukrayna bankalarının çoğunda şirketler için Business adlı özel bölümler vardır. Bu bölümlerde Şahıs Şirketleri, Limited Şirketleri, Anonim Şirketleri, Temsilcilikler gibi iş yapan kurumlar hizmet almaktadır. Komisyon, verilen destek ve internet bankacılığı açısından en uygun bankayı seçip şirket hesabını açabilirsiniz. Şirketiniz için en düşük komisyonlu, 24/7 destek veren banka bulmak ister misiniz? Çalıştığınız alana göre işinizi kolaylaştırılacak olan internet bankacılığı şeçiminde yardıma ihtiyacınız mı var? Ukrayna Avukatlık ve Yatırım Ajansı Ücretsiz Danışmanlık formu‘nu doldurup sorularınızı sorabilirsiniz.

Ukrayna bankasında şirket hesabı açmak isteyen yabancıların dikkat etmesi gereken ayrıntılar:

  1. Şirket Ukrayna yasalarına göre açılmalı ve legal olarak Ukrayna’da kayıtlı olmalıdır.
  2. Şirketin belirlenen sermayesi ile Ukraynaca Şirket Tüzüğü olmalı.
  3. Şirketin Ukrayna standartlarına göre Ukrayna özel tasarlanmış şirket kaşesi olmalı.
  4. Şirket hesabını açmak için imza sirküleri.
  5. Şirket müdürünün pasaportu ve INN’i (Ukrayna vergi kimlik numarası).

Tüm bu belgeleri şirketimiz tarafindan hazırlanmaktadır. Ayrıca banka tarafından istenen imza sirkülerini noterde onaylamak gerekmektedir. Bu belgede imzaların dışında şirket kaşesi de yer almaktadır. Bu konuda tecrübeli Ukraynalı noterlerimiz sizlere en hızlı ve kaliteli bir şekilde belge hazırlamaktadır.

Banka tarafından gereken evraklar özenle ve titizlikle hazırlandığında şubeye gidip birkaç dakikada şirket hesabı açmak mümkündür. Hesap açıldıktan sonra da Şirket tüzüğünde belirlenen sermayeyi banka hesabına durumunuza göre belirli bir sürede koymanız gerekmektedir.

Doğru bankayı seçtikten sonra sunduğu internet bankacılığı üzerinden Türkiye’de bile olsanız Şirket parasıyla ilgili tüm banka işlemleri yapmak çok kolay olacaktır. Ayrıca internet bankacılığında ofis kirası ödeme, maaş ödeme, şirketle ilgili tüm harcamalar, muhasebe kaydı ile ilgili tüm işlemler yapılabilmektedir. Ayrıntılı sunumlar ve raporlar için lütfen iletişime geçiniz. Şirket işlemleri hakkında profesyonel yardım almanız sizlerin para ve zaman kazanmanızı sağlamaktadır.

Toplam Süre

Yapılan işleme göre değişmektedir. (1-5 iş günü)

Kimler Yapabilir

Herkes

Ukrayna'da bulunulması gereken zaman

İşleme Göre Değişmektedir (1-5 iş günü)

Ücret

50$-500$

Sizlere Verebileceğimiz Hizmetler

-Pasaport çevirisinin yapılması,
-Pasaport çevirisi noter onayı,
-Vergi kimlik numaranızın alınması,
-Bireysel veya Kurumsal Banka Hesabı Açma,
-Ukrayna Bankacılık Sistemi Hakkında Sunum,
-İnternet Bankacılığı Hakkında Sunum,
-Şirket Banka Hesabı Hakkında Sunum,
-Şirketin gelir ve giderlerinin muhasebeleştirilmesi,
-Türkiye’den Ukrayna’ya Para Transferi Danışmanlığı,
-Ukraynalı Yeminli Türkçe Tercümanlarımız ile eşlik

Gereken Belgeler

TC Pasaportu

Ukrayna Vergi Kimlik Numarası(Bazı Durumlarda)

Oturum İzni(Bazı Durumlarda)

UKRAYNA’DA BANKACILIK İŞLEMLERİ YAPAN VE PARA TRANSFER EDEN DOLANDIRICILAR

Ukrayna’da banka işlemleri yapmak için sizlere gerçekten güven veren, ofisleri, muhasebecileri ve yeminli tercümanları ile daima yanınızda bulunacak bir ekiple çalışmanızı tavsiye ediyoruz. Ukrayna’ya para transferi pahalı/maliyetli değildir. Lütfen komisyonculara ve para göndereceğiniz iddia eden tanımadığınız aracılara güvenmeyiniz. Bankacılık işlemlerini ve bankacılık danışmanlığını sizler için veriyoruz. 24 saat telefonun ucunda muhasebecilerimiz ve 7 gün 24 saat sizlere tercümanlık hizmeti verebilecek tercüman ve noterlerimizle yanınızdayız.

Sizden para talep edip, Ukrayna Banka para transferlerinizi yapmayı teklif eden ve gerekli makamlara bilgilendirmelerde bulunduracak yeterliliği olmayan dolandırıcılardan kaçınmalısınız. Ukrayna Avukatlık ve Yatırım Ajansı olarak bankacılık işlemlerinize ek olarak Yeminli Tercümanlık, Noter İşlemleri, Gayrimenkul Danışmanlığı, Ukrayna Vatandaşlık Danışmanlığı, Ukrayna Şirket Kurulumu, Ukrayna Çalışma ve Oturum İzinleri süreçlerinde ücretimize dahil olarak danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Ukrayna Ev ve Arsa Satın Almak

Ukrayna’dan ev ve arsa satın almak için prosedürleri okuyunuz.

Ukrayna Oturma İzni Danışmanlığı

Ukrayna oturma izni almak için gerekenler ? Ukrayna oturma izni fiyatı?

Ukrayna Muhasebe ve Vergi Sistemi

Ukrayna’da muhasebelendirme ve vergilendirme hakkında bilgi için okuyunuz…

Bu Konudaki Uzmanlarımız

Ukrayna’da banka işlemleri yapmak için bu alanda uzmanlarla çalışmanızı tavsiye ederiz. Bu konudaki uzmanlarımızla sizlere makul fiyatlarla bankacılık danışmanlığı ve evrak takibi hizmeti vermekteyiz.

SİZE DOĞRU BİLGİ VERMEK İÇİN BURADAYIZ

Sitemizdeki bütün yazılarımızın hakları korunmaktadır.

Bu yazının izinsiz kopyalanması ve başka mecralarda yayınlanması durumunda hukuki işlem başlatılacaktır.

Bütün hakları Elephant Architecture and Consulting LTD Şirketi’ne aittir.