Ukrayna Vize İşlemleri

Ukrayna D Vizesi - Ukrayna Avukatlık ve Yatırım Ajansı

/Ukrayna Vize İşlemleri

UKRAYNA VİZE İŞLEMLERİ – Yazı Güncellenme Tarihi : 09.07.2018

UKRAYNA VİZESİZ SEYAHAT GİRİŞ ŞARTLARI

Ukrayna’ya vizesiz seyahat için seyahat edeceklerin yanlarında sadece T.C Yeni Çipli Kimliği bulundurması yeterlidir. Bunun yanı sıra Ukrayna’ya gitmek isteyen yeni çipi T.C Kimliği olmayan vatandaşlarımız ise pasaport bitiş tarihlerinden 90 gün önce Ukrayna’ya giriş yapmaları gerekmektedir. Pasaportun geçerliliği tarihi 90 günden az ise Ukrayna’ya girişiniz mümkün olmayacaktır.

Ayrıca Ukrayna’ya ilk defa giriş yapacak vatandaşlarımızdan pasaport memurları tarafından Ukrayna’ya giderken sınırda istenen belgeler:

 • Otel Rezervasyonu(Ev ya da arkadaşınızda kalacaksanız iletişim bilgileri ve davet mektubu)
 • Dönüş Uçak Bileti
 • Kırım’a gidip gitmediğiniz(Özellikle Rusya üzerinden geçildiğinde Ukrayna’dan Deport Olma durumu yaşayabilirsiniz)
 • Rusya’ya gidip gitmediğiniz sorulabilir.
 • Ne Amaçla Seyahat Edeceksiniz?(Seyahat Amacınız Nedir?)
 • Kaç Gün için geldiniz?
 • Yanınızdaki para miktarı nedir?

gibi sorularla karşılaşabilir ve pasaport memurunun kararına bağlı olarak ülkeye alınmayabilirsiniz. Mail: info@elephantarchitecture.com Tel: +38 073 537 42 68 , +38 07ELEPHANT

UKRAYNA VİZESİZ KALMA SÜRESİ

Ukrayna’da 180 gün içerisinde 90 gün kalma hakkınız vardır. Bu 90 gün kalma hakkını dilersiniz tek seferde dilerseniz 180 gün içerisinde parça parça kullanabilirsiniz. İlk girişinizden itibaren başlayan 180 gün sonunda vizeniz(90gün) tekrardan başlar. İlk 180 gün içerisinde kullanmadığınız günler bir sonraki 180 güne eklenmez.

UKRAYNA KİMLİKLE SEYAHAT

Ukrayna’ya kimlik ile gitmek isterseniz yanınızda Yeni Türkiye Cumhuriyeti Çipli Kimliği almalısınız. Eğere yurtdışında oturum izniniz yok ise (Yurtdışı oturum izni olanlar yurtdışı çıkış harcı pulu -2018 yılında 15TL- almak zorunda değillerdir) yurttdışı çıkış harcı pulunuz ve yurtdışına kimlikle çıkış formu doldurup Ukrayna’ya gidebilirsiniz. Ukrayna’ya kimlik ile seyahat sırasında sizden başka bir belge talep edilmemektedir. Ukrayna sınırında kişisel bilgilerinizin, kalacağınız yerin, iletişim bilgilerinizin isteneceği yeni bir form doldurmanız istenebilir. Bu formu dilerseniz İngilizce dilerseniz Ukraynaca doldurabilirsiniz.Tel: +38 073 537 42 68 , +38 07ELEPHANT

Ukrayna’ya pasaport ile de gidebilirsiniz. Bunun için yurtdışı çıkış harcı pulu almanız, pasaportunuzda en az 2 sayfa boş yer ve pasaport bitiş tarihinizden en az 90 gün önce giriş yapmalısınız.

UKRAYNA VİZE ÇEŞİTLERİ

Ukrayna’da yabancı ve vatansızlara verilen 3 çeşit vize vardır.

Ukrayna Transit Vizesi – Ukrayna B Tipi Vize

B Tipi Ukrayna Transit Vizesi yabancı ve Vatansızlar için 5 günü aşmamak kaydı ile yapılan Ukrayna’dan transit bir şekilde başka ülkelere gitmeleri için verilen vizedir. Ukrayna transit vizesi tek/ikili/çoklu olmak üzere gerekli dökümanlar sağlanırsa maksimum 1 yıl için verilebilir.Tel: +38 073 537 42 68 , +38 07ELEPHANT

Ukrayna Kısa Süreli Vize – Ukrayna C Tipi Vize

C Tipi Ukrayna Vizesi yabancı ve vatansızlar için 180 gün içerisinde 90 gün kalmaları için verilen vize çeşitidir. Ukrayna kısa süreli vizesi tek/ikili/çoklu olmak üzere gerekli dökümanların sağlanması koşulu ilenormalde 6 ay ve gerektiği halde 5 yılı geçmeyecen şekilde düzenlenebilir.Tel: +38 073 537 42 68 , +38 07ELEPHANT

Ukrayna D Tipi Vize – Ukrayna Uzun Süreli Vize (Ukrayna Evlilik Vizesi – Ukrayna Çalışma Vizesi – Ukrayna Öğrenci Vizesi)

D Tipi Ukrayna Vizesi 90 günden fazla kalacak, geçici-süreli oturum izni almak isteyen yabancı ve vatansızlar için düzenlenir. Ukrayna D Vizesi 90 gün düzenlenir.

UKRAYNA D VİZESİ

Ukrayna’da evlenmek, Ukrayna’da çalışmak ya da Ukrayna’da öğrenci olmak amacıyla Ukrayna’da yaşamak isteyen kişilerin Ukrayna Süreli Oturum İzni almaları gerekmektedir. Ukrayna süreli oturum izni almak için ise Ukrayna’da bulunma amacınıza göre Ukrayna D Tipi Vize çeşitlerinden birisini alarak Ukrayna’da bulunmanız gerekmektedir.Tel: +38 073 537 42 68 , +38 07ELEPHANT

Ukrayna D Vizesi İçin Gereken Temel Belgeler şunlardır:

 1. Pasaport
  • Ukrayna’ya giriş yapacağınız tarihten itibaren en az 90 gün geçerli pasaport
  • En az 2 boş sayfa olması
  • 10 yıldan fazla süre ile düzenlenmiş olmamak
 2. Doldurulmuş ve çıktı alınmış Ukrayna Vize Başvuru Formu
 3. 1 Tane Fotoğraf(35mmX45mm)
 4. Minimum 30.000 avroluk, Ukrayna’da kalacağınız süreyi kapsayan seyahat/sağlık sigortası(Diplomatik ve Servis Pasaportu olanlar Hariç)
 5. Yeterli miktarda para, malvarlığı ve kalacak yer kanıtı (Örneğin: en az 2 aylık banka hesap dökümü, otel veya kalacak yer dökümanları(her durumda zorunlu olmayabilir), sponsordan/işverenden Ukrayna’da kaldığı süre boyunca masraflarını karşılayacaklarına dair sponsorluk mektubu vb.)(Daha fazla bilgi için Ukrayna Yasası: Yabancıların Ukrayna’ya girecekleri, kalacakları veya transit geçecekleri süre boyunca yeterli miktarda Para ve Mal varlığı kanıtlama prosedürleri)
 6. Ödenmiş Ukrayna D tipi Vize Ücretiİstenen belgeler vize çeşidine göre değişmekte olup, temel istenen belgeler yukarıda yazılan maddelerdir. Aşağıdaki satırda alacağınız çeşitteki vizenin linkine tıklayarak istenen ek belgeleri görebilir, dilerseniz bizimle iletişime geçip Ukrayna Vize Danışmanlık hizmetimizi alabilirsiniz.

Aşağıda 3 Çeşit D Vizesini açıklayacağız. Bunlar Ukrayna Çalışma Vizesi, Ukrayna Evlilik Vizesi ve Ukrayna Öğrenci Vizesi.

Ukrayna Çalışma Vizesi

Ukrayna Çalışma Vizesi, Ukrayna’da Çalışma İzni alımından sonra Ukrayna’da süreli oturum iznine başvuracak olmanız durumunda ya da Ukrayna’da 3 ay daha çalışarak bulunacağınızın öngörülmesi durumunda belgelerinizi tam ve eksiksiz şekilde Ukrayna Büyükelçilik ve Konsolosluklarına teslim etmeniz halinde 1 ila 15 iş günü arasında(Normal ve Ekspress olarak 2 çeşittir) Ukrayna D Tipi Çalışma amaçlı vizeniz sonuçlanmaktadır. Ukrayna Vize belgelerinizin tam ve eksiksiz hazırlanması için Ukrayna Avukatlık ve Yatırım Ajansımızdan hizmet alabilirsiniz. Tel: +38 073 537 42 68 , +38 07ELEPHANT

D Tipi Ukrayna Çalışma Vizesi Ücreti büyükelçiliğin ya da konsolosluğun anlaşmalı olduğu bankalara ve hesap numaralarına normal vize için 65$(10 iş günü içinde) ve ekspress vize için 130$(5 iş gününe kadar) ücret yatırdıktan sonra belgeler teslim edilir.(Vize ücreti 29 Kasım 2019 tarihinde 85$’dan 65$’a düşürülmüştür.)

Ukrayna D Tipi Çalışma Vizesi için Gereken Evraklar
 1. T.C Pasaportu
  • Ukrayna’ya giriş yapacağınız tarihten itibaren en az 90 gün geçerli pasaport
  • En az 2 boş sayfa olması
  • 10 yıldan fazla süre ile düzenlenmiş olmamak
 2. T.C Pasportı Noter Onaylı Ukaynaca Çevirisi,
 3. Doldurulmuş ve çıktı alınmış İngilizce ya da Ukraynaca Çalışma Vizesi Başvuru Formu(Ukrayna İçişleri bakanlığı sitesinden Online doldurulmalıdır)
 4. 2 Tane Fotoğraf(35mmX45mm)
 5. Ukrayna’da yaptığınız iş kontratı(Şirket tarafından kaşeli)
 6. Ukrayna Çalışma İzniniz ve noterde tasdik edilmiş Ukrayna’da Noter Onaylı Fotokopisi
 7. Minimum 30.000 avroluk, Ukrayna’da kalacağınız süreyi kapsayan seyahat/sağlık sigortası(Diplomatik ve Servis Pasaportu olanlar Hariç)
 8. Yeterli miktarda para, malvarlığı ve kalacak yer kanıtı (Örneğin: en az 2 aylık banka hesap dökümü, otel veya kalacak yer dökümanları(her durumda zorunlu olmayabilir), sponsordan/işverenden Ukrayna’da kaldığı süre boyunca masraflarını karşılayacaklarına dair sponsorluk mektubu vb.)(Daha fazla bilgi için Ukrayna Yasası: Yabancıların Ukrayna’ya girecekleri, kalacakları veya transit geçecekleri süre boyunca yeterli miktarda Para ve Mal varlığı kanıtlama prosedürleri)
 9. Ödenmiş Ukrayna D tipi Vize Ücreti(Yavaş vize 65$, Hızlı Vize 130$ – 2019-2020 yılı Ukrayna Büyükelçiliği Hizmet Ücret Listesi)

Ukrayna Evlilik Vizesi

Ukrayna Evlilik Vizesi, Ukrayna’da Evlendikten sonra Ukrayna’da süreli oturum iznine başvuracak olmanız durumunda evlilik vizesi için istenen belgelerinizi tam ve eksiksiz şekilde Ukrayna Büyükelçilik ve Konsolosluklarına teslim etmeniz halinde 1 ila 15 iş günü arasında(Normal ve Ekspress olarak 2 çeşittir) Ukrayna D Tipi Evlilik Vizeniz sonuçlanmaktadır. Ukrayna Vize belgelerinizin tam ve eksiksiz hazırlanması için Ukrayna Avukatlık ve Yatırım Ajansımızdan hizmet alabilirsiniz. Tel: +38 073 537 42 68, +38 07ELEPHANT(Whatsapp – Viber)

D Tipi Ukrayna Evlilik Vize Ücreti büyükelçiliğin ya da konsolosluğun anlaşmalı olduğu bankalara ve hesap numaralarına normal vize için 65$(10 iş günü içinde) ve ekspress vize için 130$(5 iş gününe kadar) ücret yatırdıktan sonra belgeler teslim edilir.

Ukrayna D Tipi Evlilik Vizesi için Gereken Evraklar
 1. T.C Pasaportu
  • Ukrayna’ya giriş yapacağınız tarihten itibaren en az 90 gün geçerli pasaport
  • En az 2 boş sayfa olması
  • 10 yıldan fazla süre ile düzenlenmiş olmamak
 2. T.C Pasportı Noter Onaylı Ukaynaca Çevirisi,
 3. Doldurulmuş ve çıktı alınmış İngilizce ya da Ukraynaca Evlilik Vizesi Başvuru Formu(Ukrayna İçişleri bakanlığı sitesinden Online doldurulmalıdır)
 4. 2 Tane Fotoğraf(35mmX45mm)
 5. Ukrayna’da yaptığınız evliliğe dair Evlilik Belgesi
 6. Minimum 30.000 avroluk, Ukrayna’da kalacağınız süreyi kapsayan seyahat/sağlık sigortası(Diplomatik ve Servis Pasaportu olanlar Hariç)
 7. Yeterli miktarda para, malvarlığı ve kalacak yer kanıtı (Örneğin: en az 2 aylık banka hesap dökümü, otel veya kalacak yer dökümanları(her durumda zorunlu olmayabilir), sponsordan/işverenden Ukrayna’da kaldığı süre boyunca masraflarını karşılayacaklarına dair sponsorluk mektubu vb.)(Daha fazla bilgi için Ukrayna Yasası: Yabancıların Ukrayna’ya girecekleri, kalacakları veya transit geçecekleri süre boyunca yeterli miktarda Para ve Mal varlığı kanıtlama prosedürleri)
 8. Ödenmiş Ukrayna D tipi Vize Ücreti(Yavaş vize 65$, Hızlı Vize 130$ – 2019-2020 yılı Ukrayna Büyükelçiliği Hizmet Ücret Listesi)

Ukrayna Öğrenci Vizesi

Ukrayna Öğrenci Vizesi, Ukrayna’da okulunuzdan kabul aldıktan sonra Ukrayna’da süreli oturum iznine başvuracak olmanız durumunda öğrenci vizesi için istenen belgelerinizi tam ve eksiksiz şekilde Ukrayna Büyükelçilik ve Konsolosluklarına teslim etmeniz halinde 1 ila 15 iş günü arasında(Normal ve Ekspress olarak 2 çeşittir) Ukrayna D Tipi Öğrenci Vizeniz sonuçlanmaktadır. Ukrayna Vize belgelerinizin tam ve eksiksiz hazırlanması için Ukrayna Avukatlık ve Yatırım Ajansımızdan hizmet alabilirsiniz.Tel: +38 073 537 42 68 , +38 07ELEPHANT

D Tipi Ukrayna Öğrenci Vize Ücreti büyükelçiliğin ya da konsolosluğun anlaşmalı olduğu bankalara ve hesap numaralarına normal vize için 65$(10 iş günü içinde) ve ekspress vize için 130$(5 iş gününe kadar) ücret yatırdıktan sonra belgeler teslim edilir.

Ukrayna D Tipi Öğrenci Vizesi için Gereken Evraklar
 1. T.C Pasaportu
  • Ukrayna’ya giriş yapacağınız tarihten itibaren en az 90 gün geçerli pasaport
  • En az 2 boş sayfa olması
  • 10 yıldan fazla süre ile düzenlenmiş olmamak
 2. T.C Pasportı Noter Onaylı Ukaynaca Çevirisi,
 3. Doldurulmuş ve çıktı alınmış İngilizce ya da Ukraynaca Öğrenci Vizesi Başvuru Formu(Ukrayna İçişleri bakanlığı sitesinden Online doldurulmalıdır)
 4. 2 Tane Fotoğraf(35mmX45mm)
 5. Ukrayna’da gideceğiniz yüksek öğretim kurumundan aldığınız Ukrayna Üniversitesi Kabul Mektubu
 6. Minimum 30.000 avroluk, Ukrayna’da kalacağınız süreyi kapsayan seyahat/sağlık sigortası(Diplomatik ve Servis Pasaportu olanlar Hariç)
 7. Yeterli miktarda para, malvarlığı ve kalacak yer kanıtı (Örneğin: en az 2 aylık banka hesap dökümü, otel veya kalacak yer dökümanları(her durumda zorunlu olmayabilir), sponsordan/işverenden Ukrayna’da kaldığı süre boyunca masraflarını karşılayacaklarına dair sponsorluk mektubu vb.)(Daha fazla bilgi için Ukrayna Yasası: Yabancıların Ukrayna’ya girecekleri, kalacakları veya transit geçecekleri süre boyunca yeterli miktarda Para ve Mal varlığı kanıtlama prosedürleri)
 8. Ödenmiş Ukrayna D tipi Vize Ücreti(Yavaş vize 65$, Hızlı Vize 130$ – 2019-2020 yılı Ukrayna Büyükelçiliği Hizmet Ücret Listesi)

UKRAYNA D VİZESİ NASIL ALINIR?

Ukrayna’da D Vizesi almak için öncelikle Ukrayna Dışişleri Bakanlığı Web Sitesi‘nde online olarak doldurduğunuz randevu ve Vize Başvuru Formunun çıktısını alıp imzalamalısınız. Ardından aldığınız randevu tarihinde ülkenizdeki Ukrayna Büyükelçilik ya da Konsolosluğuna tam ve eksiksiz evraklarla başvurarak, o temcilsiliğin anlaştığı bankalara giderek başvuru ücretini yatırmanız kalinde 5 ila 15 iş günü arasında Ukrayna Vizeniz sonuçlanmaktadır. Belgelerinizin tam ve eksiksiz olduğundan emin olmak için Ukrayna Avukatlık ve Yatırım Ajansı‘mızdan destek alabilirsiniz.Tel: +38 073 537 42 68 , +38 07ELEPHANT

UKRAYNA D VİZESİ ÜCRETİ

Ukrayna Vize ücreti 10-15 iş gününde sonuçlanmasını isterseniz Konsolosluğun aldığı ücret 65$, 5 iş gününe kadar sonuçlanmasını isterseniz 130$ vize ücreti vardır.

Ukrayna D Vizesi Ücreti Muafiyeti

Ukrayna’da Vize Muafiyeti olan kişiler(Vize Ücreti Ödemeyecekler):

 1. 6 yaşın altındaki çocuklar
 2. Ukraynalı eş,çocuk ya da Ukrayna Kimlik Numarasına sahip yabancı Ukraynalılar,
 3. Ukrayna’ya iş amacıyla giden ve Diplomatik veya Servis pasaportuna sahip kişiler,
 4. Yurtdışında Ukrayna diplomatik görevinde olanlar ve konsolosluk elçileri ve onların aileleri,
 5. Uluslararası kuruluşlarda ve onların Ukrayna’daki temsilciliklerinde çalışanlar ve onları aileleri
 6. Uluslararası kuruluşların tüzüklerinde belirlenen ya da uluslararası antlaşmalarca belirlenmiş, diplomatik dokunulmazlık ve ayrıcalıklara sahip, Ukrayna’da merkezleri bulunan uluslararası kuruluşlardaki devletlerin irtibat ofisleri çalışanları,
 7. Ukrayna Başbakanı, Ukrayna Verkhovna Rada’sı , Ukrayna Bakanlar Kurulu, Başkanlık İdaresi ve Ukrayna Dışişleri Bakanlığı tarafından davet edilmiş, yabancı devletlerin yasal heyetlerinin üyeleri, yöneticileri ve onlara eşlik edenler,
 8. Ukrayna Onur Elçisi, eşi ve küçük çocukları,
 9. Ukrayna’ya Ukrayna Sosyal Politika Bakanlığı tarafından onaylanmış, insani yardım ve bağış amacıyla gelen kişiler,
 10. Devlet kurumları tarafından davet edilmiş, yayınlanmış/yasal prosedürlere göre kayıt yapılmış, Uluslararası Teknik Danışmanlık Projelerinin Uygulamalarında yer alacak kişiler,
 11. Ukrayna Devleti Acil Yardım Servisi’nin daveti üzerine, yabancı devletlerin acil yardım ve kurtarma güçlerinin çalışanları,
 12. Mülteci statüsü verilmiş kişilerin aile üyeleri,
 13. İlgili Ukrayna Makamlarının daveti üzerine Ukrayna’ya giriş yapacak, yabancı ülkelerin askeri oluşum ve kurumları temsilcileri,
 14. Merkezi Seçim Komisyonu tarafından başkanlık seçimleri, parlemento seçimleri ve yerel seçimleri izlemek/gözetlemek amacıyla yabancı devletler ve uluslararası kuruluşların yasal gözlemcileri,

Ukrayna D vizesinden muaf tutulmaktadırlar.

UKRAYNA’DA 90 GÜNDEN FAZLA KALMA DURUMUNDA CEZA VE DEPORT PROSEDÜRLERİ

Ukrayna’da tek seferde 180 gün içerisinde 90 gün kalma hakkınız vardır. Dilerseniz bu 90 günü parçalar halinde kullanabilirsiniz. Ukrayna’da kalma süresini hesaplamanız için Ukrayna Göç İdaresi web sitesinde Ukrayna’da kalış süresi hesaplama sayfasında giriş ve çıkış yaptığınız tarihleri girip kaç gün kaldığınızı öğrenebilirsiniz.(Birden çok kez geldiyseniz “Add Trip” butonuna basıp diğer uçuşlarınızı da girebilirsiniz)

Ukrayna’da fazla kalmanız durumunda en basit yöntem ceza ödeyerek çıkmaktır. Ancak bazı durumlarda(kendini dil yetersizliği dolayısıyla eksik ifade etmek, sınır polisine güven vermemek, geçerli bir neden sunamamak) gibi nedenlerden ötürü nadir de olsa deport durumları yaşanabilmektedir. Ukrayna Avukatlık ve Yatırım Ajansı olarak sizi temsil ediyoruz.Tel: +38 073 537 42 68 , +38 07ELEPHANT

UKRAYNA’DA 90 GÜNDEN FAZLA KALDIM NE YAPMALIYIM?

Ukrayna’da 90 günden fazla kaldıysanız fazla kaldığınız günlerin cezasını ülkeden çıkmadan ödemelisiniz ve makbuzu ülkeden çıkmadan vermelisiniz.

Ukrayna'da Fazla Kalma Cezası Nereye Ödenir?

Ukrayna’da 90 günden fazla kalmanız durumunda cezanızı havaalanında ödeyebilirsiniz. Ancak uçağınızı kaçırmadığınıza emin olmak isterseniz de yerel Göç İdarenize bilgi vererek ödemenizi yapabilirsiniz. Tüm süreçte Ukrayna Avukatlık ve Yatırım Ajansı olarak yanınızdayız.

Ukrayna İçerisinde Fazla Kalma Cezası Nereye Ödenir?

Ukrayna’dan ayrılacaksanız ve Ukrayna’da 90 günden fazla kaldığınızdan eminseniz en yakın yerel Göç İdaresine giderek durumunuzu açıklayınız. Size durumunuzu açıklamanız halinde bir fiş verecekler ve ülkeden ayrılmadan o cezayı ödeyerek ve sınır güvenliğine makbuzu teslim ederek ülkeden ayrılmanız gerekmektedir.

Unutmayınız ki eksik yapılan veya yanlış bir ifadeniz Ukrayna’ya bir sonraki girişinizde problem yaşamanıza ve en kötü durumda deport olmanıza neden olabilir. Bunun için Ukrayna Avukatlık Ajansımız avukatlarımızla yanınızdadır. Dilerseniz yerel göç idaresine avukat ya da tercümanlarımız ile sizlere eşlik edebiliriz.Tel: +38 073 537 42 68 , +38 07ELEPHANT

Ukrayna Sınırında Fazla Kalma Cezası Nasıl Ödenir?

Ukrayna’dan havayolu ile ayrılacaksanız ve Ukrayna’da 90 günden fazla kalıp kalmadığınız konusunda emin değilseniz uçağın kalkış saatinden en az 2buçuk saat önce havaalanında bulunmanızı tavsiye ediyoruz. Eğer 90 günü aştıysanız sınır polisi sizden ceza ödemenizi isteyecek. Cezanızı havaalanında ödeme imkanınız bulunabiliyor. Cezanızı ödedikten sonra aldığınız makbuzu sınır güvenliğine vermeniz gerekmektedir. Ardından Ukrayna’ya giriş yaptığınız günü baz alarak 180 günün dolmasını bekleyip yeniden giriş yapabilirsiniz.

Unutmayınız ki eksik yapılan veya yanlış bir ifadeniz Ukrayna’ya bir sonraki girişinizde problem yaşamanıza ve en kötü durumda deport olmanıza neden olabilir. Bunun için Ukrayna Avukatlık Ajansımız avukatlarımızla yanınızdadır.

UKRAYNA'DA FAZLA KALMA CEZASI NE KADAR?

Ukrayna’da fazladan kaldığınız gün sayısına göre ceza ödeyeceksiniz. Bu cezanın miktarı sınır güvenliği tarafından belirlenmiş olup 1700 grivna‘dan 5100 grivnaya kadar bir ceza ödemelisiniz. Ve Ukrayna yasalarında belirtildiği gibi daha fazla para alınabilir(45 grivna para transfer ücreti vb.)

Toplam Süre

5-15 Gün

Kimler Alabilir

Ukrayna D Vizesi için gerekli yeterliliklere sahip olanlar

Ukrayna'da bulunulması gereken zaman

Duruma Göre 0(Sıfır) ya da 5 güne kadar

Ücret

300-500$

Sizlere Verebileceğimiz Hizmetler

-Pasaport çevirisinin yapılması,
-Pasaport çevirisi noter onayı,
-Vergi kimlik numaranızın alınması,
-İş Kontratınızın Yapılması
-Antetli Kağıt Hazırlanması ve davet mektubu
-Seyahat Sigortası Yapılması
-Ukrayna Vizesi Online Başvurusu
-Ukrayna Vize Başvuru Formu Doldurulması
-Şirket Kurulumu
-Evlilik Belgelerinin Temini,
-Şirket Vergi Sisteminin size uygun olarak belirlenmesi,
-Şirket mührünün/kaşesinin alınması.

Gereken Belgeler

TC Pasaportu ve Noter Onaylı Ukraynaca Çevirisi

Online Vize Başvurusu

Tam ve Eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formu

Fotoğraf

Seyahat Sigortası

Ve alacağınız vizenin çeşidine göre ek belgelere ihtiyaç duyulabilir.(Ör:Evlilik Belgesi, Çalışma İzni, Üniversite Kabul Mektubu vb.)

UKRAYNA'DA D VİZESİ ALAN DOLANDIRICILAR

Ukrayna’da D Vizesi almak için profesyonelce hazırlanması gereken evraklar bulunmaktadır. Ukrayna D Vizesini size para karşılığı satmaya çalışan ya da sizden sadece Pasaport vb. gibi uğraş gerektirmeyen bilgiler isteyen dolandırıcılardan uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.

Sizden para talep edip, kısa süre içerisinde D Vizesi alacağını iddaa eden dolandırıcılardan kaçınmalısınız. D vizesini almak için kendinizin Ukrayna Büyükelçilik ya da Konsolosluklarına giderek bireysel başvuru yapmanız gerektiğini unutmayınız. Ukrayna Avukatlık ve Yatırım Ajansı olarak D Vizesi Evrak Hazırlamasına ek olarak yeminli tercümanlık, noter işlemleri, bankacılık işlemleri, şirket kurulumu, oturum izninizin alınması gibi işlemlerinizde ücretimize dahil olarak danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Ukrayna'da Banka İşlemleri

Ukrayna’da banka işlemleri ayrıntıları için okuyunuz.

Ukrayna Oturma İzni

Ukrayna’da oturma izni almak için gerekenler nelerdir?

Ukrayna Vatandaşlığı

Ukrayna vatandaşı nasıl olunur? Ayrıntı için yazımızı okuyunuz.

Bu Konudaki Uzmanlarımız

Ukrayna’da D Tipi Vize yani Ukrayna Çalışma Vizesi, Ukrayna Evlilik Vizesi ve Ukrayna Öğrenci Vizesi almanız için bu alanda uzmanlarla çalışmanızı tavsiye ederiz. Bu konudaki uzmanlarımızla sizlere makul fiyatlarla evraklarınızı hazırlıyoruz, vize danışmanlığı ve evrak takibinizi yapıyoruz.

Atakan İLDEMİR
Atakan İLDEMİR

Genel Müdür, Şehir Plancısı

Nataliia BEREZOVSKA
Nataliia BEREZOVSKA

Genel Müdür Yrd. Yeminli Tercüman

SİZE DOĞRU BİLGİ VERMEK İÇİN BURADAYIZ

Sitemizdeki bütün yazılarımızın hakları korunmaktadır.

Bu yazının izinsiz kopyalanması ve başka mecralarda yayınlanması durumunda hukuki işlem başlatılacaktır.

Bütün hakları Elephant Architecture and Consulting LTD Şirketi’ne aittir.