Ukrayna Deport

Ukrayna Deport Sorgulama ve Ukrayna Deport Kaldırma - Ukrayna Avukatlık ve Yatırım Ajansı

/Ukrayna Deport

UKRAYNA DEPORT İŞLEMLERİ – Yazı Güncellenme Tarihi : 10.07.2018

UKRAYNA’DAN DEPORT

Ukayna’da bulunduğunuz süre boyunca Ukrayna yasaları ve tüzüklerini karşı yaptığınız eylemler bazı kötü sonuçlar doğurabilir. Bu tarz sorunlar en kötü senaryo ile deport olmanıza sebep olabilmektedir. Yani Ukrayna devleti tarafından Ukrayna sınırlarının dışına zorla çıkarılma durumuna gelebilirsiniz. Ancak problemleriniz çözülemeyecek boyutta olmayabilir. Profesyonel yardım ile deport olma durumunu önleyebilirsiniz. Bu ve başka konularda danışmanlık almak için Ukrayna Avukatlık ve Yatırım Ajansı ile irtibata geçebilirsiniz. Mail: info@elephantarchitecture.com Tel: +38 073 537 42 68, +38 07ELEPHANT(Whatsapp – Viber) Bizim amacımız sizin deportunuzu kaldırmak ve daha önemlisi deport edilmenizi önlemektir!

UKRAYNA’DAN SINIR DIŞI EDİLME SEBEPLERİ

Ukrayna’da yaşayan yabancılar, haberleri olsun yada olmasın Ukrayna’da mevcut olan yasalara uymamaları nedeniyle deport olabilirler. Yada Ukrayna’ya girişleri süreli ya da süresiz yasaklanabilir. Yabancıların sınır dışı edilme sebepleri ‘’Ukrayna Yabancı ve uyruksuz şahısların hukuki statüsü’’ Kanunu ‘’Yabancı ve uyruksuz şahısların sorumlulukları’’ adlı 3.Bölümünde bulunmaktadır. Türklerin en yaygın deport edilme sebepleri ise:

 • Ukrayna’da kalma süresini aşmak
 • Ukrayna’da oturum izni olmadan uzun süre kalmak
 • Ukrayna’da çalışma izinsiz çalışmak
 • Rusya tarafından Kırım’a girmek
 • Suç işlemek

Ukrayna’da Kalma Süresini Aşanlar İçin Deport

Ukrayna Türkiye arasında vizesiz anlaşması mevcuttur. Ukrayna’ya gelen Türkler bu ülkede 180 gün içerisinde 90 gün vizesiz kalabilmektedirler. Bu süreci aşanlar için farklı cezalar uygulanmaktadır. Genel olarak Ukrayna’da kalma süresini aşan yabancılar deport edilmemektedir ancak ceza ödemektedirler.

Ukrayna Avukatlık ve Yatırım Ajansı olarak kalma süresini aşan yabancılara destek vermektedir. Uzmanlarımız, siz Ukrayna’dan çıkmadan önce tüm ceza işlemlerinizi en hızlı ve masrafsız biçimde halledip sınırda hiç bir sorun yaşamadığınızdan emin olmaktadırlar! Tel: +38 073 537 42 68, +38 07ELEPHANT(Whatsapp – Viber)

Ayrıca yabancıların dikkat etmeleri gereken yeni yasalar vardır. 24 Nisan 2018 yılında Ukrayna Cumhurbaşkanı tarafından imzalanan ‘’Ukrayna İdari Suç Kanunu’’ek belgede kalma sürecini aşanlar için yeni cezalar belirlendi. Örneğin 90 günden fazla kalan yabancı eskiden 510-850 grivna (~20-35$) arasında verirken artık 1700-5100 grivna (~60-200$) ödemek zorunda kalacak.

Ukrayna Deport cezaları hakkında okumak için Ukrayna Deport Ceza Ücretleri

Ukrayna’da Oturma İzinsiz Kalma ile Deport

Ukrayna’da öngörulen 90 günden daha uzun süre legal olarak kalmak isteyen yabancılar Ukrayna devleti tarafından uygulanan düzene uymalılar. ‘’Ukrayna Yabancı ve uyruksuz şahısların hukuki statüsü’’ adlı Kanun 1.Bölüm 4.Maddesindeki hükümlere uygun olan yabancılar Ukrayna’da kalmalarını yasallaştırabilirler. Ayrıca Ukrayna’da legal olarak kalmak için Oturum izni almak gerekmektedir. Oturma izni çeşitleri, gereken belgeler, alma süreci ve prosedürü hakkında bilgi almak isterseniz yazımızı okuyabilirsiniz yada uzmanlarımızdan ücretsiz Ukrayna danışmanlığı alabilirsiniz. Tel: +38 073 537 42 68, +38 07ELEPHANT(Whatsapp – Viber)

Oturma izni olmayan ama Ukrayna’da 90 günden fazla kalan yabancılar illegal statüsünde bulunmaktadırlar. Bu yabancılar ‘’İdari suç kanununa” aykırı çıkmaktadırlar. Bu tarz idari suç işleyenler deportla cezalanmaktadır.

Ukrayna’da Çalışma Izinsiz Çalışanlar İçin Deport

Ukrayna’ya çalışmak amacıyla gelen Türkler önemli bir hususa dikkat etmeliler. ‘’Ukrayna İstihdam Kanunu’’ 4. Bolüm 3. Maddesine  göre Ukrayna’ya çalışma amacıyla gelen yabancı yada vatansız şahıslar, bu yasada belirtilen kayidelere göre verilen Ukrayna Çalışma İzni ile işverenler tarafından işe alınmaktadır. Aksi takdirde illegal çalışanlar deport edilmekte iş verenler ise ceza verilmektedirler.

Bu yüzden Ukrayna’ya iş amacıyla gelen Türklerin işe girmeden önce Çalışma izni almaları gerekmektedir. Çalışma izni başvuru süreci ve alınması uzun süreli prosedür olmamakla beraber Ukrayna’da legal olarak çalıştığınızı belgelemektedir. Çalışma izni alma sürecinizi başından sonuna tam ve eksiksiz belgeler hazırlayarak Ukrayna Avukatlık ve Yatırım Ajansı olarak tamamlıyoruz.Tel: +38 073 537 42 68, +38 07ELEPHANT(Whatsapp – Viber)

Ukrayna’da Rusya Tarafından Kırıma Girenler İçin Deport

Son yıllarda Ukrayna ile Rusya arasında yaşanan siyaset anlaşmazlıklarından ve Ukrayna’nın bazı  topraklarının Rusya tarafından işgal edilmesinden kaynaklanan bir sürü yeni yasa çıkmıştır. Özellikle Rusya’nın işgal ettiği Ukrayna topraklarına girişi ile ilgili kuralları yeniden şekillendirdi. Rusya’nın işgalettiği topraklara özellikle Kırım’a girecek yabancıların dikkat etmeleri gereken bazı noktalar vardır.

‘’Ukrayna Sınır Güvenliği’’ ek yasasında belirlendiği gibi Rusya tarafından Kırım’a yada Donetsk ve Lugansk bölgelerine giren herhangi bir yabancı Ukrayna’ya girme hakkını kaybediyor. Rusya’dan Kırım’a girenlerden tespit edilenler Ukrayna sınırlarına alınmamaktadır. Ayrıca Rusya topraklarından Kırım’a girenlere 3 yıl Ukrayna’ya giriş yasağı veya Ukrayna’ya giriş yasaklaması verilebilmektedir. Yasaklanmaya uymayan yabancılar ise Ukrayna’ya 10 yıllık giriş kısıtlanmasına maruz kalmaktadırlar. Yabancılar hem elektronik sistemine kaydediliyorlar hem de pasaportlarına damga basılıyor. Böylelikle Ukrayna’ya alınmayacağınız garanti altına alınmaktadır.

Ukrayna’da Suç İşleyenler İçin Deport

Ukrayna’da ‘’Ceza Kanunu’’nda belirlenen suçları işleyen yabancılar genel olarak deport edilmemektedir. Bu durumlarda yabancılar Ukrayna yasalarına göre mahkeme karşısına çıkmakta ve Ukrayna Vatandaşları ile aynı koşullarda ceza verilmektedir. Ancak tutukluluk süresi bittikten (cezasını doldurduktan) sonra Ukrayna’dan sınır dışı edilmekte ve istenmeyen şahıs damgası konmaktadırlar.

Ancak ‘’Yabancı ve uyruksuz şahısların hukuki statüsü’’ adlı Kanundaki 28.Maddeye göre Ukrayna’da suç işleyen ve Ukrayna yasalarına göre hakim karşısına çıkan yabancılar, Ukrayna’nın uluslararası anlaşmalarında öngörülen cezalarını doldurmak amacıyla vatandaşı oldukları ülkelere gönderilebilmektedirler.

UKRAYNA DEPORT İŞLEMLERİ

Ukrayna’dan Deport Ukrayna yabancı ve uyruksuz şahısların hukuki statüsü Kanunu ,‘’Yabancı ve uyruksuz şahısların sorumlulukları’’ adlı 3.Bölümünde  belirtildiği üzere gerçekleştirilmektedir. Bu yasaya göre cinayet veya idari suç işleyen yabancılar için deport kararı alınmakta ve sınır dışı edilmektedir. Deport kararı sonucu tutuklanan yabancı şahısların deport edilme sebepleri, hakları ve ülkeden gitme süreci bildirilmektedir. Genel olarak ülkeden gitme süreci, deport kararı alındıktan sonra, 30 günü aşmamaktadır.

Ukrayna’dan deport kararı verilen yabancı, bu kararda belirtilen süre içerisinde Ukrayna’nın dışına çıkmak zorundadır. Aksi takdirde daha ağır cezalara maruz kalacaktır. Rusça yada Ukraynaca anlamayan yabancıların tercüman tutma hakkı vardır. Genellikle Deport kararının dışında Ukrayna’ya girme yasağı verilmektedir. Mevcut sebeplere göre Ukrayna’ya giriş 3 yada 5 yıl için yasaklanabilmektedir. Bu yasaklama yabancının pasaportuna damga şeklinde konmakla beraber Genel Sınır Sistemine yazılmaktadır. Ayrıca devlete veya topluluğa tehlike gösteren yabancının pasaportuna ”istenmeyen şahıs” damgası konmaktadır. Deport kararı iki nüsha olarak yazılmakta ve bir nüsha deport edilen yabancıya verilmektedir.

UKRAYNA DEPORT SORGULAMA

Ukrayna’dan deport olup olmadığını ya da Ukrayna’ya giriş yasağını alıp almadığını öğrenmek isteyen yabancılar Ukrayna Avukatlık ve Yatırım Ajansımız ile irtibata geçip sorunlarını çözebilmektedirler. Ayrıca sizlere sınır dışı edilme sebebi, deport süreci ve itiraz prosedürü hakkında tam ve net bilgi verebilmekteyiz. Profesyonel Türkçe Ukraynaca Yeminli Tercümanlarımız deport edilme sırasında anlaşmazlık durumuna düşmemeniz için tercüme yapabilmektedirler. Ukrayna’da kalma sürecini aşmış olduğunuz durumunda da bizimle irtibata geçip sınırda yaşayabileceğiniz tüm sorunları çözebilirsiniz. Tel: +38 073 537 42 68, +38 07ELEPHANT(Whatsapp – Viber)

UKRAYNA DEPORT KALDIRMA

Yazılı olarak verilen deport kararının bir nüshası mutlaka ve mutlaka yabancıya deport işlemleri sırasında verilmelidir. Bu belge çok önemli olduğu için yabancı tarafından atılmamalıdır. Bu belge ve yabancının pasaportu ile Ukrayna Temyiz (İstinaf) Mahkemesine itiraz etmek mümkündür. Deport kararını itiraz etmek için önemli sebepler olmalıdır.

Bu sebeplerin arasında:

 • Yabancının suçu olmadan yasalara uymaması,
 • Ukrayna’da legal bulunduğunu gösteren belgeler var ise,
 • İdari suç önemli sebeplerden dolayı işlendiyse

Yukarıda verilen durumlarda mahkeme, yabancı tarafından yazılan dilekçeyi dikkate almaktadır. Bu yüzden avukat tarafından doğru yazılan dilekçe büyük önem oynuyor. Yabancı şahısa yasal olmayan mahkumiyet kararı verildiği durumda en hızlı zamanda itiraz etmek gerekmektedir. İtiraz sürecinde profesyonel avukatlarımız yardım ve destek vermektedirler. Tel: +38 073 537 42 68, +38 07ELEPHANT(Whatsapp – Viber)

UKRAYNA DEPORT CEZASI ÜCRETİ NE KADAR

Ukrayna’da idari suç(Ukrayna’da 90 günden fazla kalmak) işleyen yabancılar için bu cezalar öngörülmektedir:

 • Para cezası
 • Ukrayna’ya giriş yasağı cezası
 • Deport cezası

Farklı sebeplere göre yabancılara yukarıda yazılan cezalardan biri verilmektedir.

24 Nisan 2018 yılında Ukrayna Cumhurbaşkanı tarafından imzalanan ‘’İdari Suç’’ Kanununa ek belgede kalma sürecini aşanlar için yeni cezalar belirtildi.

 • Eskiden bir yabancı aynı ceza için 510-850 grivna (~20-35$) arasında veriyordu.
 • Buna göre 90 günden fazla kalan bir yabancı yeni yasayla 1700-5100 grivna (~60-200$) ödeyecektir.
 • Bir yılda aynı suçu birden fazla kez işleyenler için ceza miktarı neredeyse beş kat fazla uygulanmaktadır (yaklaşık 8500-13600 grivna/ 325-520$).
 • Sahte belgeler ile Ukrayna’ya girmeye çalışanlar ise 3400-8500 grivna (~130-325$) arasında ceza ödemek zorunda kalacaklar.
 • Ayrica illegal kalan yabancıları davet edenler için 340-680 grivna (~13-26$) arasında ceza öngörülmektedir.
 • Legal olarak kalmayanlara oturacak yer veya çalışma izinsiz iş veren şahıslar için ise 5100-8500 (~195-325$) grivnalık cezalar mevcuttur.

Bunun dışında Ukrayna yasalarına uymayan yabancılara Deport cezası ve Ukrayna’ya 3 veya 5 yıl için girmek yasaklanma cezası verilebilmektedir. Aynı suçu birden fazla işleyenlere ise 10 yıla kadar giriş yasağı öngörülmektedir.

UKRAYNA DEPORT KARARI VE CEZASI NASIL KALDIRILIR?

Ukrayna deport kararını ve cezasını kaldırmak için Ukrayna Temyiz Mahkemesine itiraz etmek gerekmektedir. İtiraz ettiğiniz durumda bile Ukrayna’nın sınırına çıkmak zorundasınız. Deport kaldırmak için deport kararından hemen sonra gereken tüm belgeleri hazırlayıp itiraz etmek gerekiyor. Ancak Ukrayna’ya girme yasağının sebepsiz olduğunu kanıtlamak için profesyonel bir avukata ihtiyaç vardır. Ayrıca Avukat tarafından hazırlanan belgeler itiraz etme sürecinde büyük önem oynamaktadır.

Ukrayna Avukatlık ve Yatırım Ajansı üst düzey Avukatları bu konuda danışmanlık vermekte ve Ukrayna deport kararların kaldırmaktadır. Tel: +38 073 537 42 68, +38 07ELEPHANT(Whatsapp – Viber) Ayrıca Ajansımız müşterilerimizi, sınır dışı edilme olasılıklarından ve Göç İdaresi ile yaşanabilecek problemlerden korumaktadır. Deport olmamak için bazı basit kurallara uymak yeterlidir

Ukrayna'dan kovulmak | Ukrayna'da suç işlemek | Ukrayna'da çalışma izinsiz çalışmak
Ukrayna'dan sınır dışı edilmek ve Ukrayna'dan Deport edilmek
Toplam Süre

en geç 30 gün

Kimler Deport Kararına İtiraz Edebilir

Vekalet Verenler

Ukrayna'da bulunulması gereken zaman

0(Sıfır)

Ücret

Deport durumunuza göre değişmektedir

Sizlere Verebileceğimiz Hizmetler

 • Deport Olasılığını Öngörülmesi
 • Kalma Süreci Aşmasının Çözülmesi
 • Ceza Ödemesi
 • Deport Sırasında Tercüman
 • Belgelerin Çevirisi
 • Deport Sürecinin Kısaltılması
 • Deport İtiraz Edilmesi
 • İtiraz Etme Belgelerin Hazırlanması
 • İşlenmeyen Suç Davalarının Bitirilmesi

Gereken Belgeler

Kesinleşen ceza türünüze göre değişiyor

UKRAYNA DEPORT İŞLEMLERİ YAPAN DOLANDIRICILAR

Ukrayna’da deport ve sınır dışı olma durumunuzu kaldırmak için öncelikli olarak bulunduğunuz ülkedeki Ukrayna Temsilcilikleri’nde(büyükelçilik ve konsolosluklar) Ukrayna’daki avukatlarınıza vekalet vermelisinizdir. Sizden vekalet istemeden deport durumunuzu kaldıracağını iddia edenlere itibar etmeyiniz. Unutmayınız ki deport kaldırma durumu %100 olumlu sonuçlanamamaktadır. Sizlere garanti şekilde deport durumunuzu kaldıracağını iddia eden dolandırıcılardan uzak durmanızı tavsiye ederiz.

Sizden para talep edip, %100 oranla deport kararınızı kaldıracağını iddia edenlerden kaçınmalısınız. Ukrayna Avukatlık ve Yatırım Ajansı olarak deport itiraz ve kaldırma sürecinize ek olarak yeminli tercümanlık, noter işlemleri, bankacılık işlemleri, şirket kurulumu, çalışma ve oturum izninlerinin temin süreçleri, gayrimenkul yatırım danışmanlığı, avukatlık gibi işlemlerinizde ücretimize dahil olarak danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Ukrayna Çalışma İzni

Ukrayna’da çalışma izni almak için lütfen okuyunuz.

Ukrayna Oturma İzni

Ukrayna’da oturma izni almak için gerekenler nelerdir?

Ukrayna Yeminli Tercüman

Ukrayna’da yeminli tercümanlarımızla tercüme hizmeti vermekteyiz.

Bu Konudaki Uzmanlarımız

Ukrayna’da deport konusunda uzman Ukraynalı Avukatlarımız ile deport ve sınır dışı olma durumunuzu mahkemeye başvurarak kaldırıyoruz.

Atakan İLDEMİR
Atakan İLDEMİR

Genel Müdür, Şehir Plancısı

Nataliia BEREZOVSKA
Nataliia BEREZOVSKA

Genel Müdür Yrd. Yeminli Tercüman

SİZE DOĞRU BİLGİ VERMEK İÇİN BURADAYIZ

Sitemizdeki bütün yazılarımızın hakları korunmaktadır.

Bu yazının izinsiz kopyalanması ve başka mecralarda yayınlanması durumunda hukuki işlem başlatılacaktır.

Bütün hakları Elephant Architecture and Consulting LTD Şirketi’ne aittir.