Ukrayna Gayrimenkul Danışmanlığı

Ukrayna Gayrimenkul Danışmanlığı ve Yönetimi - Ukrayna Avukatlık ve Yatırım Ajansı

/Ukrayna Gayrimenkul Danışmanlığı

UKRAYNA GAYRİMENKUL İŞLEMLERİ – Yazı Güncellenme Tarihi : 13.07.2018

UKRAYNA’DA GAYRİMENKUL

Ukrayna’da gayrimenkul piyasasında farklı tarzda satılan evler bulunmaktadır. Bunlar arasında: inşaat firmasından tadilatsız evler(Yeni evlerin bir çoğu kaba inşaat ile teslim ediliyor), inşaat firmasından tadilatlı evler(İnşaat firmasından yeni ve tadilatlı ev bulmak biraz zordur), ikinci el yeni tadilatlı evler ve ikinci el eski evler.

Ukrayna’da eski evler 1920, 1940 ve 1960 yıllarından kalma 5 katlı, 9 katlı ya da 11 katlı eski sovyet blok binalarıdır ve evler Türkiye’deki gibi 1+1 şeklinde salon kavramı olmayıp genelde 1,2 ve 3 odalıdırlar. 30-50-70 m2 boyutlarındadırlar ve Türkiye’deki gibi 100m2 yi aşan evler bulmak biraz pahalı ve zor olabilmektedir.

Ukrayna’da yeni evler ise yine 30-50-70-90 m2 arasında 1-2-3 ve 4 odalı olabilmektedirler ancak inşaat firması tarafından tadilat yapılmadan satılmaktadırlar. Tadilatsız satılan evlere sizin yaptırmanız gerekenler: elektrik tesisatı, fayanslar, su tesisatı, tavan, alçı-sıva-boya, mutfak dolapları, tuvalet vb. Yani yeni yapılan evler kaba inşaatı ile alıcısına teslim edilmekte tadilatı yapılmış ve satılan evleri direk inşaat firmalarından bulmak bir hayli zordur.

Ukrayna’da yıllık gayimenkul vergisi yoktur. Alırken ve satarken tek seferde ödenmeltedir ve vergilerin oranı Ukrayna Vergi Yasası‘nda belirlenmektedir.

UKRAYNA’DA EV NASIL ALINIR

Ukrayna’da ev almak için ilk başta alış satış prosedürlerini öğrenmek gerekiyor. Genel olarak inşaat şirketlerinden ev satın alınca bu şirketlerin kendi noterleri bulunmaktadır. Tüm belge takibini inşaat şirketinin temsilcisi tarafından hazırlanmaktadır. Dikkat etmek gereken tek şey dolandırıcı inşaat şirketine rastgelmemektir. Topraktan alacağınız evin tapusu verilmeyecek olabilir. İnşaat firmanızı araştırmamız için iletişime geçebilirsiniz. Mail: info@elephantarchitecture.com Tel: +38 073 537 42 68, +38 07ELEPHANT(Whatsapp – Viber)

İkinci el evi satın alırken de çok dikkatli olmak gerekiyor. Özellikle evi ipotek, fatura borçları ve kredi başta olmak üzere tamamen kontrol etmeyi öneriyoruz. İkinci elden ev satın aldığınız zamanda Ukrayna’da güvenilir noter bulmakta çok önemlidir.

Evi satarken veya satın alırken vergiler Ukrayna Vergi Kanununda belirlenen miktarda ödeniyor.

Ukrayna Ev Alış ve Satış Vergileri

Ukrayna Vergi Kanununun 172. Maddesi’ne göre, fiziki kişilerin gayrimenkul satışı, gelir elde etmesine yol açan ve vergilendirmeye tabi olan bir işlemdir. Vergi mükellefi, kişisel gelir vergisi ödeme prosedüründe kendi mali yükümlülüklerini kendi başına yerine getirir. Özet olarak: ev alış-satışlarınız gelir kazancı doğurabildiği için vergi vermelisiniz.

Ukrayna’da Ukraynalı bir kişi ile yabancının vergilendirilmesi farklıdır.

Ukraynalı Vatandaşı için:

 • 3 yıl ve daha fazladır el değiştirmemiş olan bir evi satıyorsa alıcı ve satıcı’dan toplamda evin satış bedelinin toplamda %3,5 i vergi olarak ödenmelidir.(%1 devlet harcı, %1.5 askerlik fonu ve %1 emeklilik fonu)
 • 3 yıldan önce el değiştiren bir ev için ise alıcı ve satıcı’dan toplamda evin satış bedelinin %8,5 i vergi olarak ödenmelidir.(%1 devlet harcı, %1.5 askerlik fonu ve %5 gelir vergisi ve %1 emeklilik fonu)

Yabancı Ülke Vatandaşları için:

 • 3 yıl ve daha fazladır el değiştirmemiş olan bir evi satıyorsa alıcı ve satıcı’dan toplamda evin satış bedelinin %3,5 i vergi olarak ödenmelidir.(%1 devlet harcı, %1.5 askerlik fonu ve %1 emeklilik fonu)
 • 3 yıldan önce el değiştiren bir ev için ise alıcı ve satıcı’dan toplamda evin satış bedelinin %21,5 i vergi olarak ödenmelidir. (%1 devlet harcı, %1.5 askerlik fonu ve %18 gelir vergisi ve %1 emeklilik fonu)(Ukraynalı gibi vergilendirilmenin yolları bulunmaktadır. Ayrıntılı bilgi almak için randevu alarak ofisimize gelebilirsiniz.)

Not: Vergileri kimin ödeyeceğine alıcı ve satıcı ortak karar vermektedir.

Ukrayna Ev ve Arsa Satın Alırken Dikkat Edilecekler

Ukrayna’da ev veya arazi satın almadan önce ilk başta evi alacağınız kişiyi veya inşaat şirketini tüm alanlarda kontrol etmek şarttır. Özellikle inşaatın yasal olduğunu, inşaat alanının inşaat şirketine geçmesini, evin ipoteğinin bulunmamasını,  evin fatura borcunun olmadığını, oturma ve inşaat izinlerini kontrol etmek gerekmektedir. Bu ve bunun gibi işlemlerinizi avukatlarımız ile kontrol etmemiz için lütfen iletişime geçiniz. Mail: info@elephantarchitecture.com Tel: +38 073 537 42 68, +38 07ELEPHANT(Whatsapp – Viber)

Ukrayna Ev İpotek Kontrolü

Ukrayna’da herhangi bir ev almadan önce mutlaka ipotek kontrolünü yapmak gerekiyor. İpotek kontrolü her zaman görülemiyor. Farklı devlet kurumlarından ayrı ayrı sorgulamak gerekmektedir. Bu aşamada Gayrimenkul sektöründe çalışan uzmanlarımız sizlere yardımcı olacaklar. İpotek kontrolü yaptırmak için iletişime geçiniz.

Mail: info@elephantarchitecture.com Tel: +38 073 537 42 68, +38 07ELEPHANT(Whatsapp – Viber)

Ukrayna Evin Fatura Borç Kontrolü

Diğer kontrol edilmesi gereken şey ise evin faturalarının borçlarıdır. Ukrayna’da evin su ve elektrik sayaçları evin içerisinde olduğundan aylık kontrollerini ev sahipleri yapmakla ve bildirmekle yükümlüdürler. Yani evin sayaçlarındaki sayıları her ay devlete yanlış bildiriyor olabilirler. Her ay gönderilen elektrik, su, gaz, ısıtma gibi faturaların ödememesi ve devleti yanıltması borçlara yol açıyor. Alış Satış kontratını imzalamadan önce mutlaka tüm olabilecek borçları kontrol etmek gerekiyor. Kontrollerinizi bizimle yaptırmak için iletişime geçiniz. Mail: info@elephantarchitecture.com Tel: +38 073 537 42 68, +38 07ELEPHANT(Whatsapp – Viber)

Ukrayna Ev Satın Alma İşlemleri ve Süresi

Alacağınız evi kontrol ettikten sonra güvenilir ve profesyonel bir noter seçmek gerekiyor. Noter seçtiğinizde onun gerçek olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Ukrayna’da ne hangi tür noterler var? Noter hangi işlemler yapabilir? Lisanslı noter nasıl kontrol edilir? Bu ve diğer sorularınıza cevap almak için Ukrayna Noter hizmetimizi okuyunuz.

Ukrayna’da ev alırken TC. Pasaportu ve Ukrayna Vergi Kimlik Numarası olması yeterlidir. Oturum izninizin olmasına gerek yoktur.

Önemli: Noter işlemleri sırasında yanınızda Ukraynaca-Türkçe yeminli tercümanın bulunması şarttır. Ukraynalı yeminli tercümanlarımız ile yanınızdayız. İletişim için Mail: info@elephantarchitecture.com Tel: +38 073 537 42 68, +38 07ELEPHANT(Whatsapp – Viber)

Noterde alış satış ön sözleşme imzalanıyor. Bu ön sözleşme sizin için garanti oluyor. Çünkü ön sözleşmeyi imzaladıktan sonra anlaşmada belirlenen süre içerisinde noter huzurunda elden ya da evi satan kişinin ya da şirketin sözleşmede yazılan banka hesabına para gönderilmelidir.

Para yatırdıktan sonra notere gelip ev alış satış ana sözleşmesi imzalanıyor. Ondan sonra gayrimenkul tapu tescili yapılmakta ve tapu verilmektedir. Satın alınan gayrimenkul tescili için prosedür, 25 Aralık 2015 tarihli ve 1127 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenir. Mülk sahibinin başvurusu ile devlet lisanslı bir sicil memuru veya noter tarafından yapılmaktadır. Mülkün yeni sahibi, devlet siciline/notere orijinal pasaport, vergi kimlik numarası ve dilekçe veriyor ve Elektronik Devlet Mülkiyet Sicili‘ne kayıt yapıldıktan sonra tapu veriliyor.

“Gayrimenkul Hakkı ve Mülkiyet Haklarının Devlet Tarafından Tescili Hakkında” 51 Sayılı Kanunun 34. Maddesine göre devlet kaydı için idari ücret, Açlık ve yoksulluk sınırının onda biridir(1/10). 2018 yılına yönelik Ukrayna Bütçe Yasası’nın 7. Maddesine göre, tek bir kişi başına aylık geçim ücreti aşağıdaki gibi tanımlanmıştır:(Her yıl aşağıdaki gibi AYS önceden devlet tarafından planlanmaktadır)

 • 1 Ocak 2018’den itibaren –  Açlık ve  Yoksulluk Sınırı (AYS) : 1,700 UAH; devlet kaydı için idari ücret170 UAH;
 • 1 Temmuz 2018’den itibaren – AYS : 1777 UAH; devlet kaydı için idari ücret177,7 UAH;(13 Temmuz 2018 güncel Devlet Kayıt Ücreti)
 • 1 Aralık 2018’den itibaren – AYS : 1853 UAH ; devlet kaydı için idari ücret185.3 UAH(Aralıkta 185.3 grivna olması planlanmaktadır)
Ukrayna Topraktan İnşaat ve Ukrayna İnşaat Şirketi Kontrolü

Ukrayna’da inşaat şirketinden yeni ev alınırken ya da topraktan inşaatlara para verilmeden önce dikkat edilmesi gereken önemli hususlardan biri inşaat şirketini kontrol etmektir. İnşaat şirketinin inşaat izni olmayabilir. Ya da altyapı verilmeyecek olabilir. Uzmanlarımız her etapta inşaat şirketlerinin kontrollerini gerçekleştirilmektedirler. Hizmetimizden yararlanmak için iletişime geçiniz. Mail: info@elephantarchitecture.com Tel: +38 073 537 42 68, +38 07ELEPHANT(Whatsapp – Viber)

UKRAYNA’DA YABANCILARA GAYRİMENKUL SATIŞI

Ukrayna’da gayrimenkul sahibi sadece Ukraynalılar değil, aynı zamanda yabancılar da olabilirler. Ukrayna Mevzuatına göre, yetişkin yabancılar gayrimenkul işlemlerini gerçekleştirebilirler. Bunu yapmak için Ukrayna’da oturum izni almaya gerek yoktur, pasaporta sahip olmak ve Ukrayna vergi kimlik numarası yeterlidir.

Bir yabancının ev veya apartman satın alma prosedürü, Ukraynalılar için oluşturulan prosedürle neredeyse aynıdır. Ukrayna Anayasası‘nın 26. Maddesine göre, diğer ülkelerin vatandaşlarına herhangi bir mülkün elde etmesi için Ukraynalılarla eşit haklar verilmiştir. Buna göre Ukrayna vatandaşlığı olmayan yabancılar; satış, miras, takas veya hediye anlaşması çerçevesinde Ukrayna’da bir mülk sahipleri olabilir.

UKRAYNA EV SATIN ALMAK

Ev satıl alırken vazı hususlara dikkat etmek gerekiyor. Bunlar arasında ev satış alış sözleşmesi imzalanması sırasında Ukrayna’da legal olarak kalmak. Diğeri ise yabancının Ukrayna Vergi Kimlik Numarasının ve pasaportu ve pasaportun noter onaylı Ukraynaca çevirisi olmalıdır.

Yukarıda bahsettiğimiz belgelerle yabancılar Ukrayna’da ev alabilmektedirler. Ukrayna vatandaşı veya yabancı olmakla beraber mülkün alıcısı ev değerinin % 1‘ini emeklilik fonuna ödemektedir.(Tek seferlik gayrimenkul vergisi) Bundan dışında ev alırken sadece tapu kaydı için yukarıda verdiğimiz fiyatı ödemektedir. Onun dışında herhangi bir başka vergi ödememektedir.

Önemli: Ukrayna’da aylık veya yıllık ev vergisi/emlak vergisi bulunmamaktadır. Vergi alım-satım sırasında tek seferde ödenmektedir.

Ukrayna’da ev alırken şehir plancılarımızla gelecekte değerlenecek ev konumu belirleme, şehrin gelişme yönleri, açılacak metro istasyonları, vergisi ve komisyonu az ev temini işlemleriniz için iletişime geçiniz. Mail: info@elephantarchitecture.com Tel: +38 073 537 42 68, +38 07ELEPHANT(Whatsapp – Viber)

UKRAYNA EV FİYATLARI

Ukrayna’da ev fiyatları bütün ülkelerde olduğu gibi farklı koşullara göre değişiyor. Şehre, ilçeye, merkeze yakınlığına, evin durumuna göre fiyatlar değişiyor. Ev seçerken bunlara dikkat etmek gereklidir. Ayrıca yeni yapılan evlerin ikinci el evler ile fiyatlar oldukça farklıdır. Fiyatlara Kiev örneğimiz:

 • Merkezden 7-8 metro istasyonu uzakta, Metroya 20-30 dakika yürüme mesafesinde, eski bir sovyet binasında bir evin tadilatsız satış m2 fiyatı 500$-900$ arası iken tadilatlı 1500$ bulabilmektedir.
 • Kiev’de Merkeze 7-8 metro istasyonu uzakta, metroya yakın, yeni bir binada bir evin tadilatsız kaba inşaatı ile satış m2 fiyatı 1000$ iken tadilatlı 2000$ bulabilmektedir.
 • Kiev’de Merkez ve çevresinde eski evlerde ise binanın ve içinin durumuna, konumuna göre satış m2 fiyatı 1500$  4000$ arasındadır.
 • Kiev’de merkezden 20 km uzaklara yeni site/mahalle tarzı kompleksler yapılmakta ve topraktan 2-3 yıl sonra bitecek inşaatları düşük fiyatlara satmaktadırlar. Ukrayna’da konut stoğu az olduğu ve ucuz olduğu için riskli de olsa Ukraynalılara göre uygun bir yatırım aracıdır. m2 fyatlarını aşağı çekmektedir. Tadilatsız m2 fiyatları 1 yıl sonra bitecek için ortalama 700$  1000$2-3 yıl sonra bitecek için ortalama 500$  900$. Firmaların güvenilirliğini öğrenmek için iletişime geçiniz. 

Popüler Ukrayna emlak siteleri: (ua:ukraynaca, rus:rusça)

UKRAYNA EV KİRALAMA

Ukrayna’da günlük, haftalık, aylık kiralık evler olmakla beraber haliyle uzun vadeli kiralık evler de mevcuttur. Kısa bir sure için ev tutmak çok popüler ve  kolaydır. Özellikle Kiev, Lviv, Odesa, Harkiv gibi büyük turistik şehirlerde kiralık evler bir hayli fazladır.

Yabancılar için Ukrayna’da kısa süreli ev bulmak kolay olduğuna rağmen uzun vadeli ev kiralamada bazı zorluklarla karşılaşılabilir. Ukrayna şehirlerinde ev bulmak için en kolay ve hızlı yöntem emlakçılarla irtibata geçmektir. Elephant Architecture and Consulting ekibimiz şehir plancıları, emlakçılar ve yeminli Ukraynaca-Türkçe Tercümanlarla sizlere referans olmakta ve yardımcı olmaktadır. Mail: info@elephantarchitecture.com Tel: +38 073 537 42 68, +38 07ELEPHANT(Whatsapp – Viber)

UKRAYNA KİRALIK EV FİYATLARI

Ukrayna’da kiralık ev fiyatları bazı koşullara göre değişmektedir. Tabii ki kiralacağınız süreye ve şehre göre fiyatlar farklı oluyor. Bunun dışında da merkeze yakınlılığı ve evin kaç odası olduğu büyük bir rol oynuyor. Ayrıca evin tadilatı ve mevcut olan çamaşır makinesi, bulaşık makinesi , televizyon, internet gibi ihtiyaç duyulan şeylere göre fiyatlar değişmektedir.

Ancak Ukrayna’da Türkiye’ye göre evlerin metre kare oranları daha düşüktür. Geçtiğimiz 2017 yılında Ukrayna’da evlerin ortalama metre kare oranı şehirlerde 71,3m2 ve köylerde 105,3 m2 idi. Sizler için aylık ve günlük Ukrayna ev kiralama başlıklarını inceledik.

Ukrayna Aylık Ev Kiralama

Aylık ev kiralama fiyatları şehre göre değişiyor. Ukrayna’nın başkenti Kiev’de uzun süreli kiralık evin ortalama fiyatı mevcut oda sayısına göre şöyledir:

Kiev ev kiralama |Kiev Aylık Ev | Harkiv ev kiraları
Ukrayna Kira fiyatları ne kadar? Kiev'de aylık ortalama kira ücreti ne kadar?

Örneğin Harkiv’de merkezde uzun vadeli 2(1+1) odalı evin fiyatı yaklaşık 270$. Merkezden uzak bir yerde bulunan 2 odalı evin fiyatı ise yaklaşık 190$.

Ukrayna Günlük Ev Kiralama

Tabii ki Ukrayna’da günlük ev kirası uzun vadeli kiraya göre daha yüksektir. Örneğin turistik olan büyük şehirlerde günlük kira ortalama şöyledir:

 • Kiev50-100$/gün
 • Lviv30-80$/gün
 • Kharkov20-30$/gün
 • Odesa40-60$/gün

Ukrayna’da günlük ev kiralamak için bu siteleri kullanabilirsiniz:

Sizlere referans olmamız rehberlerimiz ve tercümanlarımızla Ukrayna geziniz boyunca destek vermemiz için iletişime geçebilirsiniz. Mail: info@elephantarchitecture.com Tel: +38 073 537 42 68, +38 07ELEPHANT(Whatsapp – Viber)

UKRAYNA ARAZİ SATIN ALMAK

Ukrayna’da yabancıların arazi satın alma haklarına ilişkin olarak, bazı kısıtlamalar bulunmaktadır. Ukrayna Arazi Kanunu‘na göre yabancılar aşağıdaki durumlarda Ukrayna’da arazi sahipleri olabilirler:

 1. Şehir / köy sınırları içinde yer alan tarım dışı amaçlar için arazi satın alınması.
 2. Kent dışındaki arazilerin üzerinde bulunan taşınmazların satın alınması yolu ile taşınmazın üzerinde bulunduğu arazinin mülkiyetleşttirilmesi mümkündür.

Yabancılar yukarıdaki mülkleri satın alma işlemlerini takas, alışsatış anlaşması ve diğer medeni hukuk anlaşmaları altında gerçekleştirebilirler. Bu tarz araziler sadece kullanım hakkı ile yabancılara aittir.

UKRAYNA TARIM ARAZİSİ SATIN ALMAK

Ukrayna mevzuatı, yabancıların bahçe, çiftçilik, hayvancılık, tarımsal ürün üretimi için tarım arazisi satın almasını kesinlikle yasaklamaktadır.

Ukrayna Arazi Kanunu’nun 81. Madesi 4. Bölümüne göre yabancı vatandaşlar ve vatansız kişiler tarafından devralınan (miras olarak alınan) tarım arazileri bir yıl içinde elden çıkarılmalıdır. Böylelikle, eğer yabancı bir tarım arazisini miras olarak alırsa, bu tür bir arsayı bir yıl içinde mevcut mevzuatın gereklerine uygun olarak böyle bir toprağa sahip olabilecek bir kişiye takas etmek veya satmak zorundadır.

UKRAYNA ARAZİ FİYATLARI

Ukrayna’da arazi satın alırken dikkat edilmesi gereken bzı hususlar vardır. Emlak ilanlarındaki fiyatlar ve arazinin ölçü birimi(sotka) Türkiye’ye göre biraz farklıdır. Ukrayna arazi ölçü birimi “sotka‘dır. Arazinin yüzölçümü 1 hektara(10.000m2) kadar ise boyutu Türkiye’deki dekar/dönüm(1000m2) ile değil ar(100m2) ölçüsünde gösterilmektedir. Türkiye’de 1 ar= Ukrayna 1 sotka (сотка) olarak yazılıyor.

Önemli:

 • 1 sotka(ar) = 100 m2
 • 1 dekar = 1000 m2

Ukrayna’da arazi fiyatları yer, doğa, yüzölçümü, ulaşım gibi birçok şeye göre değişiyor. Ev için arazinin ortalama fiyatı 1 ar=100m2 (sotka) için 250-300$’dır. Ukrayna’nın başkenti Kiev yakınındaki arazilerin fiyatları ise 1200-1900$/ar.

Ukrayna’da Tarımsal araziler için 2019 yılına kadar moratoryum vardır. Buna göre tarımsal arazileri şu anda satmak yasak olmasına rağmen tarım arazilerinin öngörülen fiyatları 1 hektar için 1100$’dan başlayacaktır. Ayrıca Ukrayna topraklarında 42 milyon hektar tarımsal arazi vardır. Örneğin Türkiye’de 24 milyon hektar, Almanya’da ise 12 milyon hektar mevcuttur.

UKRAYNA ARAZİ KİRALAMA

Yabancı vatandaşlara, vatansız kişilere, yabancı şirketlere ve yabancı devletlere, Ukrayna tarım arazileri sadece geçici-süreli kullanım için, yani kiralama için verilmektedir. Sizlere uygun tarım arazilerinin araştırılması ve kadastrosunun kontrol edilme işlemleri için lütfen irtibata geçiniz. Mail: info@elephantarchitecture.com Tel: +38 073 537 42 68, +38 07ELEPHANT(Whatsapp – Viber)

UKRAYNA GAYRİMENKUL KİRA - SATIŞ TAKİBİ VE YÖNETİMİ

Konut bulmak için klasik ve muhtemelen en etkili yollardan biri emlak sitelerini araştırmaktır. Her sitede istediğiniz dairenin parametrelerini seçebileceğiniz bir filtre mutlaka mevcuttur. O filtrede oda sayısı, metre kare, semt, fiyat gibi birçok seçenek vardır. Ancak ne yazık ki ingilizce dil seçeneği mevcut değildir.

Bunun dışında da emlakçıları, inşaat şirketlerini ve evlerin borç durumunu sorgulamak için bizimle iletişime geçebilir, tercümanlarımız ve avukatlarımız ile ev işlemlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Mail: info@elephantarchitecture.com Tel: +38 073 537 42 68, +38 07ELEPHANT(Whatsapp – Viber) Ukrayna emlak siteleri arasında en popüler bunlardır:

Toplam Süre

1-2 hafta(Vergi kimlik numarası 5 iş günü)

Kimler Alabilir

Ukrayna vergi kimlik numarasına sahip olanlar

Ukrayna'da bulunulması gereken zaman

Vergi kimlik numarası alımı hariç 2-3 iş günü

Ücret

100$+

Sizlere Verebileceğimiz Hizmetler

 • Pasaport çevirisinin yapılması,
 • Pasaport çevirisi noter onayı,
 • Vergi kimlik numaranızın alınması,
 • Ev fatura borcu sorgulanması,
 • Ev ipotek sorgulanması,
 • Topraktan inşaat planları ve inşaat durumu sorgulaması,
 • İnşaat firması araştırması,
 • Günlük, aylık ve yıllık ev kiralama,
 • Ev kira takibi,
 • Ev satış takibi,
 • Arazi ve imar durumu sorgulama

Gereken Belgeler

TC Pasaportu

TC Pasaportu  Noter Onaylı Ukraynaca Çevirisi

Ukrayna Vergi Kimlik Numarası

Ukraynaca – Türkçe Yeminli Tercüman

UKRAYNA’DA GAYRİMENKUL VE ARSA DOLANDIRICILARI

Ukrayna’da gayrimenkul(ev,arsa vb.) alış veya satış işlemleri yapacaklar için tavsiyemiz avukat, muhasebeci ve yeminli tercümanları olan firmaları tercih etmeleridir. Ukrayna’daki gelişim yönlerini bilmeyen, alış ve satış anlaşmaları yapamayan, Ev Alış ve Satış sürecinde sizlere yeminli tercüman sunamayan, evin alış ve satış vergisi, noter masraflarını net bir şekilde söyleyemeyen dolandırıcılardan uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.

Sizden işlem yapmadan önce para talep edip, hiçbir anlaşma imzalamayan, ofis ve vergi numarası gösteremeyen dolandırıcılardan uzak durunuz . Ukrayna Avukatlık ve Yatırım Ajansı olarak gayrimenkul danışmanlık ve takip sürecinize ek olarak yeminli tercümanlık, noter işlemleri, bankacılık işlemleri, muhasebe işlemleri, çalışma ve oturum izni, askerlik işlemleri, belge çeviri vb. gibi işlemlerinizde ücretimize dahil olarak danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Ukrayna Banka İşlemleri

Ukrayna’ya para göndermek Ukrayna’da banka hesabı açmak.

Ukrayna Tercümanlık

Ukrayna’da sözlü ve yazılı yeminli noter onaylı tercümanlar

Ukrayna Vatandaşlığı

Ukrayna vatandaşı nasıl olunur? Ayrıntı için yazımızı okuyunuz.

Bu Konudaki Uzmanlarımız

Ukrayna’da ev alış ve satışlarınızda uzmanlarımızla çalışmanızı tavsiye ederiz. Evinizin alış ve satış takiplerini deneyimli şehir plancılarımız ve Ukraynalı gayrimenkul danışmanı çözüm ortaklarımız ile yapmaktayız.

Atakan İLDEMİR
Atakan İLDEMİR

Genel Müdür, Şehir Plancısı

Nataliia BEREZOVSKA
Nataliia BEREZOVSKA

Genel Müdür Yrd. Yeminli Tercüman

SİZE DOĞRU BİLGİ VERMEK İÇİN BURADAYIZ

Sitemizdeki bütün yazılarımızın hakları korunmaktadır.

Bu yazının izinsiz kopyalanması ve başka mecralarda yayınlanması durumunda hukuki işlem başlatılacaktır.

Bütün hakları Elephant Architecture and Consulting LTD Şirketi’ne aittir.