Ukrayna Vergi Kimlik Numarası

Ukrayna Vergi Kimlik Numarası - Ukrayna Avukatlık ve Ukrayna Yatırım Ajansı

/Ukrayna Vergi Kimlik Numarası

UKRAYNA VERGİ KİMLİK NUMARASI – Yazı Güncellenme Tarihi: 09.07.2018

UKRAYNA VERGİ KİMLİK NUMARASI NEDEN ÖNEMLİDİR?

Ukrayna’da herhangi bir işlem (evlenmek, şirket açmak, ev almak vb.) yapmak için başta Ukrayna Vergi Dairesinden Ukrayna Vergi Kimlik Numarası alınmaktadır. Ukrayna vergi kimlik numarasının(Ukraynaca kısaltması INN) alınması zor ve uzun süreli bir işlem olmamakla beraber bazı önemli noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir. Şirketimiz bu tür belgelerin alınmasında ve şirket kurulumunuza yardımcı olmaktadır.Tel: +38 073 537 42 68, +38 07ELEPHANT(Whatsapp – Viber)

INN(Ukrayna Vergi Kimlik No), Ukrayna’da yabancılar için T.C Vatandaşlık Numarası gibi düşünülebilir. Bu numarayı aldıktan sonra araba alabilir, ev alabilir yahut şirket kurabilirsiniz.

Önemli: Ukrayna vergi numaranız olmadan Ukrayna’da mülk edinemezsiniz.

UKRAYNA'DA ŞİRKET KURMAK YA DA ÇALIŞMAK

Ukrayna’da şirket kurmak ya da legal olarak çalışmak isterseniz ilk olarak Vergi Kimlik Numarası almak zorundasınız. Aksi takdirde devlet kurumlarında yapılması gereken işlemleri yapamayacaksınız. Örneğin: Şirket Açma hakkınız olmayacak ya da çalışma iznine başvuramayacaksınız.Tel: +38 073 537 42 68, +38 07ELEPHANT(Whatsapp – Viber)

UKRAYNA BANKA HESABI AÇMAK

Ukrayna’da herhangi bir bankada hesap açtırmak isterseniz öncelikle Ukrayna Vergi Kimlik Dairesi‘nden vergi kimlik numarası alınmalıdır. Bazı devlet bankalarında sadece Ukrayna Vergi Kimlik No ile hesap açılırken bazılarında ise sizden Ukrayna Oturum İzni talep edebilirler. Ajansımız yeminli tercümanlarımızla beraber Ukrayna’da banka işlemleri konusunda hizmet vermektedir. Ukrayna’da hangi bankaların internet bankacılığı güvenilir? Ukrayna’da hangi bankada kişisel/şirket hesabı açmalı? Ukrayna’ya para transferi nasıl yapılır? Bu ve daha fazla sorularınıza cevap bulmak için Ukrayna Banka İşlemleri yazımızı okuyunuz.

UKRAYNA’DA EV SATIN ALMAK

Ukrayna’da ev satın almak için birkaç belge hazırlamak gerekiyor. Onlardan ilki de vergi kimlik numarasıdır. Vergi kimlik no olmadan kesinlikle ev satın alamayacaksınız. Aksini iddia edenler olursa itibar etmeyiniz.

Ayrıca Ukrayna’da ev satın almayı düşünüyorsanız dikkat etmeniz gerekenler:
1-Evin ipotekli olup olmadığı,
2-Evin borcu olup olmadığı(Elektrik-Su vb.)
3-Ev ortak mülkiyetli/paylaşımlı mı?
4-Yeminli tercüman ile eşlik etmek

Tüm bu hizmetleri Ukrayna Avukatlık ve Yatırım Ajansı olarak sizlere sunuyoruz. Ev almak hakkında daha fazla bilgi için Ukrayna Gayrimenkul Danışmanlığı yazımızı okuyunuz.

Önemli: Ukrayna’da ev almak için yanınızda Ukraynaca – Türkçe diplomalı/yeminli tercüman bulunması ve tapuda sizin tüm maddeleri düzgün bir şekilde anladığınıza ve onayladığınıza garantörlük etmelidir.Tel: +38 073 537 42 68, +38 07ELEPHANT(Whatsapp – Viber)

UKRAYNA’DA ARABA SATIN ALMAK

Ukrayna’da yabancıların araba alabilmeleri için Vergi Kimlik Numarasına gerek vardır.

Araba almak için gerekenler:

-Öncelikle legal olarak Ukrayna’da bulunmak,
-Pasaport,
Vergi Kimlik Numarası.

Bu belgelerle Ukrayna araba alış-  satış sözleşmesi yapılmalı ve GAI(Ukrayna Trafik Teftiş ve Denetleme Departmanı) kayıt yaptırılmalıdır. Daha ayrıntılı bilgi için Tel: +38 073 537 42 68, +38 07ELEPHANT(Whatsapp – Viber)

UKRAYNA VERGİ KİMLİK NO NASIL ALINIR?

Ukrayna Vergi Kimlik Numarası, Ukrayna’da her şehirde bulunan yabancılarla da ilgilenen merkez vergi dairesine başvurarak alınır. Burada dikkat edilmesi gereken husus ise gideceğiniz vergi dairesinin yabancılar ile ilgili işlemler yapıp yapmadığıdır.

İlk olarak pasaportunuzun yeminli tercüman tarafından çevirilip, noterde onayı alındıktan sonra gerekli formlar doldurulup(ofisimizde tüm belgeler mevcuttur) vergi dairesine  başvuru yapılmalıdır. Başvurduktan sonra 5 iş günü içerisinde vergi kimlik numarası sonuçlanır.

Şirketimiz, bizlere Türkiye’den gönderdiğiniz vekâletname ile ya da ofisimize gelip başvuru belgelerini doldurmanız halinde sizlere Ukrayna Vergi Kimlik numarası temin etme hizmeti sağlıyor.

UKRAYNA VERGİ KİMLİK NUMARASI ALMAK İÇİN GEREKEN BELGELER

1-Pasaport Çevirisi(Noter Onaylı)
2- Pasaport Çevirisi Fotokopisi
3- Vekâletname(Kendiniz almayacaksanız )
4- Tam ve eksiksiz doldurulmuş Ukraynaca başvuru formları(Ofisimizde mevcuttur)

Önemli: Ukrayna’da INN(Vergi Kimlik Numarası) almak için yasal olarak kaldığınız süre içerisinde(90gün) bu belgeye başvurmak gerekmektedir. Aksi takdirde şirketimiz yasadışı işlemler yapmamaktadır.Tel: +38 073 537 42 68, +38 07ELEPHANT(Whatsapp – Viber)

UKRAYNA'DA KİMLER VERGİ KİMLİK NUMARASI ALABİLİR?

  • Ukrayna’da yasal biçimde bulunan herkes,
  • Türkiye’den bizlere apostilli vekaletname verenler Ukrayna Vergi Kimlik Numarası(INN) alabilirler.
Toplam Süre

5 iş günü

Kimler Alabilir

Herkes

Ukrayna'da bulunulması gereken zaman

5 iş günü

Ücret

50$ – 100$

Sizlere Verebileceğimiz Hizmetler

-Pasaport çevirisinin yapılması,
-Pasaport çevirisi noter onayı,
-Ukraynaca başvuru formunun doldurulması,
-Yeminli tercümanlarımız ile eşlik edilmesi,
-Gereken durumda vekalet yazılması,
-Vergi kimlik numaranızın alınması.

Gereken Belgeler

TC Pasaportu 

Noter Onaylı Ukraynaca Pasaport Çevirisi

Tam ve Eksiksiz Ukraynaca doldurulmuş başvuru belgesi

UKRAYNA'DA VERGİ KİMLİK NUMARASI ALAN DOLANDIRICILAR

Ukrayna’da vergi kimlik numarasının alınması ortalama 5 iş günü sürmektedir. Bu sürecin hızlandırılması gibi bir durum şu anda mevcut değildir. Aksini iddia eden dolandırıcılardan uzak durmanız gerekmektedir.

Sizden para talep edip, hemen vergi kimlik numarası vermeyi vaad eden dolandırıcılardan kaçınmalısınız. Ukrayna Avukatlık ve Yatırım Ajansı olarak vergi kimlik numarası alma sürecinize ek olarak yeminli tercümanlık, noter işlemleri, bankacılık işlemleri, muhasebe kayıtları gibi işlemlerinizde ücretimize dahil olarak danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Ukrayna Şirket Kurulumu

Ukrayna’da şirket sahibi olmak için yazımızı okuyunuz

Ukrayna Oturma İzni

Ukrayna’da şirket sahibi olmanız oturma izni almanızı sağlayabilir. Devamı için tıklayınız.

Ukrayna Banka İşlemleri

Ukrayna’da banka işlemleri nasıl yapılır? Ayrıntı için yazımızı okuyunuz.

Bu Konudaki Uzmanlarımız

Ukrayna vergi kimlik numarası almak için bu alanda uzmanlarla çalışmanızı tavsiye ederiz. Bu konudaki uzmanlarımızla sizlere makul fiyatlarla vergi kimlik numaranızı alıyoruz.

Atakan İLDEMİR
Atakan İLDEMİR

Genel Müdür, Şehir Plancısı

Nataliia BEREZOVSKA
Nataliia BEREZOVSKA

Genel Müdür Yrd. Yeminli Tercüman

SİZE DOĞRU BİLGİ VERMEK İÇİN BURADAYIZ

Sitemizdeki bütün yazılarımızın hakları korunmaktadır.

Bu yazının izinsiz kopyalanması ve başka mecralarda yayınlanması durumunda hukuki işlem başlatılacaktır.

Bütün hakları Elephant Architecture and Consulting LTD Şirketi’ne aittir.