Ukrayna’da Oturum İzni Almak 2019

/, UKRAYNA OTURUM İZNİ/Ukrayna’da Oturum İzni Almak 2019
Ukrayna'da evlilik ile oturum izni almak - Ukrayna Avukatlık ve Yatırım Ajansı

Ukrayna’da oturum izni almak isteyenler için Ukrayna Avukatlık ve Yatırım Ajansı olarak 2019 yılı için kaleme alınan bu yazı, bizlere gelen müşterilerimizin-dostlarımızın yaptığı hatalar göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır.

UKRAYNA OTURUM İZNİ NE KADAR?

Ukrayna’da yaşamak, Ukrayna oturum izni almak isteyenlerin ilk dikkat etmesi gereken nokta Ukraynada oturum izni para ile satın alınabilecek bir şey değildir. Size bunu teklif eden kişilerden kesinlikle uzak durunuz. Satılık ya da hemen alınabilecek bir şey olsa biz neden almayalım? Oturum izni alma süreci hakkında bilgi için: Ukrayna’da oturum izni alma süreci yazımıza göz atınız.

KİMLER UKRAYNADA OTURUM İZNİ ALABİLİR?

Ukrayna’da oturum izni almak için, Ukrayna’da çalışma izni‘ne sahip olmak(Ukrayna’da şirket kurarak kendi şirketinde çalışarak çalışma izni de elde edilebilmektedir), Ukrayna’da eğitim görmek ve Ukraynalı ya da süreli-süresiz Ukrayna oturum iznine sahip bir bireyle evlilik yapmak. Bu 3 temel oturum izni kaynağının dışında birkaç tane daha oturum izni alma yöntemi bulunmaktadır. Ancak bu yöntemler zor ve zaman alıcı yöntemler olduğu için ilk etapta önermiyoruz.

UKRAYNA’DA NASIL OTURUM İZNİ ALABİLİRİM?

Ukrayna’da oturum izni almak istiyorsanız sizlere önereceğimiz yöntem Ukrayna’da şirket kurulumu vesilesiyle önce çalışma sonra da oturum izni almak olacaktır. Ukrayna’da şirket kurulumu ardından kendi Ukrayna şirketinde çalışma amacıyla oturum iznine başvurabilirsiniz. Ukrayna’da şirket kurulumunu tavsiye etmemizin nedenine gelince de; Ukrayna’da evlilik yapmak veya Ukrayna’da eğitim görmek amacı ile gelen birçok vatandaşımız işsiz durumdadır. En azından şirket kurulumunun ve doğru yönlendirmelerin sonrasında bazı firmalara hizmet verebilir, alabilir, ayakta kalabilirler.

UKRAYNA’DA ANLAŞMALI EVLİLİK YAPMAK YOLUYLA OTURUM İZNİ ALMANIN RİSKLERİ NELERDİR?

Ukrayna’da anlaşmalı evlilik yapmayı tavsiye etmiyoruz. Ukrayna’da evlilik sonucunda ilk etapta 1 yıllık, bu bir yıl sonunda tekrardan 1 yıllık Ukrayna oturum izni almanız gerekmektedir. 2 yılın sonunda ise Ukrayna süresiz oturumu na başvurabilirsiniz ancak süresiz oturum iznini almanız da 1 yılı bulacaktır. Yani 3 yıl süre için anlaşmalı evlilik yapacağınız kişiye güvenmelisiniz! Bu demek oluyor ki 3 yıl boyunca size söyledilerini yapmak, talep ettiklerini, ekstra giderleri ödemekle yükümlü olacaksınız.

Anlaşmalı evlilik belgesi kağıda atılan imzadan, noter önünde yapılan formaliteden anlaşmalardan fazlasıdır. Aldığınız ev, araba vb. menkul ya da gayrimenkulleri boşanma sırasında 2’ye bölebilir, sizden nafaka talep edebilirler. O yüzden evlilik kesinlikle çok dikkat edilmesi gereken bir konudur ve Elephant Ukrayna Avukatlık ve Yatırım Ajansı olarak oturum izni için gerçekleştirilen anlaşmalı evliliklerin yapılmasını onaylamıyor, önermiyoruz.

UKRAYNA’DA OTURUM İZNİ KAÇ GÜNDE VERİLMEKTEDİR?

Ukrayna’da şirket kurulumu vesilesi ile Ukrayna oturum izni aldığınızda toplam süreç yaklaşık olarak 2 ay sürmektedir.

UKRAYNA’DA İŞ KURMAK VESİLESİ İLE OTURUM İZNİ ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Ukrayna’da şirket kurma ile, Ukrayna’da oturum izni alma yöntemini her ne kadar öneriyor olsakta bu işte profesyonel olmayan kişiler tarafından alınan oturum izninin ardından bazı problemlerle karşılaşmanız kaçınılmazdır. Birçok kişi bu işe aracılık yapan kişilerden zarar görerek bize başvurmaktadır.

Gelen müşterilerimizin yaşadığı problemlerden bazıları; Ukrayna şirket adresinizin asılsız beyanı, şirket faaliyet alanlarının yanlış seçilmesi, d tipi vize alınırken tekrardan aracılara başvurularak ücretlerde artış yaşatılması, işlemler tamamlandıktan sonra şirket müdürünün Ukraynalı müdür kalması, aylık ve yıllık vergilerin yüksek gösterilmesi, muhasebe takiplerinin yapılmaması ya da verilen ücrete dahil edilmemesi, Ukrayna şirket banka hesabı açılıp sermayenin bankaya ödenmemesi, şirkete geçici atanan Ukraynalı müdürün değiştirilmemesi nedeniyle aylık maaş ödenerek ek masraf çıkarılması, çalışmayan şirket kurucusuna aylık maaş ödeyip hem vergi hem de aylık muhasebe ek giderlerinin çıkarılması, adres kaydı için ek olarak ücret talep edilmesi vb.

Tüm hizmetlerin dahil olduğu Ukrayna Bireysel Paketler paketlerimizin içindeki: Ukrayna Yaşam Paketimizi tavsiye ederiz. Tıklayınız: Bireysel paketler
Kurumsal paketlerimiz için Tıklayınız: Ukrayna Kurumsal Paketler

UKRAYNA’DA OTURUM İZNİ ALDIKTAN SONRA BELEDİYE’DE ADRES KAYDI

Ukrayna oturum izni düzenleniş tarihinden itibaren 30 gün içerisinde yaşadığınız yerin bulunduğu belediyeye adres beyanında bulunmanız gerekmektedir. Beyanda bulunmamanın 1700 grivna’dan başlayan cezası bulunmaktadır. Bu cezanın artması, faiz işlemesi, Ukrayna oturum izni iptali gibi sonuçları yasalarda belirtilmese de yabancı bir birey olarak sorumluluklarınızı yerine getirmezseniz çıkabilecek ağır sonuçlarına katlanmanız gerekir. Bunun için bu sürece başlamadan önce adres kaydınızı yapabileceğiniz bir evi kiralamakta fayda vardır. Aksi takdirde ek giderler çıkabilir.

Yukarıdaki bahsettiğimiz ayrıntılara göre hareket etmek istiyor ve profesyonel bir ekiple çalışmak isterseniz sizleri ofisimizde misafir etmekten ve tüm sürecinizi yönetmekten memnuniyet duyarız.

Bizimle +3807ELEPHANT, +380735374268 telefon üzerinden Whatsapp ya da direk olarak iletişime geçebilirsiniz.

Ayrıca ayrıntılı planınızı info@elephantarchitecture.com adresine mail atabilirsiniz.

UKRAYNA ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK HİZMETİ

Ukrayna Avukatlık ve Yatırım Ajansı

Sitemizdeki bütün yazılarımızın hakları korunmaktadır.

Bu yazının izinsiz kopyalanması ve başka mecralarda yayınlanması durumunda hukuki işlem başlatılacaktır.

Bütün hakları Elephant Architecture and Consulting LTD Şirketi’ne aittir.

12 Yorum

 • selam ben 3 defa uk geldim son olarak 2 ay önce benim istediğim uzun süre otruma izni bu konuda bana yardimci ola bilir misiniz
  teşekkür ederim

  kenan 12.03.2019
  • 3 yıla kadar Ukrayna oturum izni alabilmekteyiz. +380735374268 numaralı telefonumuzdan whatsapp ve Ukrayna içi direk arayarak uzmanlarımıza ulaşabilir, randevu alabilir ve ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

   Ukrayna Ajans 12.03.2019
 • Selam ben 1 yildir izinsiz olarak burdayim en fazla ne kadar para cezasi oderim tesekkurler

  Nes 31.05.2019
  • İyi günler izinsiz bir şekilde kalmanın cezası 1700 grivna ile 5100 grivna arasında değişmektedir. Havaalanındaki pasaport görevlilerinin insiyatifine kalmış bir durum olmakla beraber geç kalınan gün sayısı ile ilişkisi yoktur. Ancak burada önemli olan şey cezanın 15 gün içerisinde doğru bir şekilde ödenmesi ve ödendi makbuzunun 15 gün içerisinde çıkış yapılan gümrükteki pasaport memurlarına teslim edilmesidir. Bizim tavsiyemiz cezanızın havaalanındaki bankalar aracılığı ile Ukrayna’dan çıkış yaparken hemen gümrükte yatırılmasıdır. Ancak uçuş saatiniz ve banka çalışma saatlerini kontrol etmelisiniz. Bazı havalalanlarında 24 saat açık banka bulabilmektesiniz ancak bazılarında erken saatte kapanabilmektedir. Öncelikle ülkeden çıkış yaparken pasaport görevlisine fazla kaldığınızı, cezanızı hemen ödemek istediğinizi belirtin. Onlar sizin için ceza tutanağı tutacaklar. Burada önemli olan şey adınızın ve soyadınızın bilgisayar çıktısı şeklinde ve doğru yazıldığını kontrol etmenizdir. Bazen bilgisayar çıktısı üzerine el yazısı ile adınızı ve sayadınızı yazabilirler. Bu evrağı kesinlikle kabul etmeyiniz. Ödeme yaptığınız bankada ise ödeme makbuzundaki adınız ve sayadınız ile pasaport memurunun verdiği ceza tutanağındaki adınız ve soyadınızın uyuşmasına önem gösteriniz. Ayrıca bankalar da ceza tutarının %1i tutarında komisyon alabilmektedirler. Cezayı ödedikten sonra tekrardan ceza tutanağını düzenleyen pasaport memurunun gişesine giderek ödediğiniz makbuzu teslim ediniz. Tabi teslim etmeden fotoğraf çekmeyi de ihmal etmeyiniz. Cezayı ödediyseniz ancak teslim etmediyseniz de kabul edilmeme olasılığı bir hayli yüksektir. Geçmiş olsun.

   Ukrayna Ajans 31.05.2019
 • Merhaba. Benim 1 yıllık oturma iznini var. Fakat kayıtlı olduğum adres sahibi kişi beni adresinden sildirdi. Kayıtlı olduğum bir adres yok. Ne yapmalıyım.

  Mustafa 21.07.2019
  • İyi günler. Ukrayna’da oturum izninizi teslim aldıktan ya da eski adresinizden çıktığınız/çıkarıldığınız zaman 30 gün içerisinde adres kaydınızı yapmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ileride adres kaydınızı yaparken para cezası ödemeniz gerekecektir. Kaldığınız evde adres kaydı yapınız.

   Ukrayna Ajans 22.08.2019
 • İyi günler, 2 yıl evli kalıp , süresiz oturma başvuru yaptıktan sonra 1 ay sonra bosansak ,. Süresiz oturma alımında sorun olur mu ? Çünkü kız tarafı , daha uzatmak istemiyor .

  Ahmet 19.08.2019
  • İyi günler. Ukrayna’da oturum izni almak için anlaşmalı evlilik yöntemini önermemekte ve bu konuda danışmanlık vermemekteyiz.

   Ukrayna Ajans 22.08.2019
 • İyi günler, Kiev merkez de 1-1 daire satın almak istiyorum bana konuyla ilgili yardımcı olabilirmisiniz semt olarak l’lva Tolstoy ,bogdahan klimegoho Golden gate gibi bu civarlarda teşekkür ederim cevap verirseniz memnun olurum

  Yaprak kocabaş 09.09.2019
  • İyi günler şu anda elimizde içi yapılı stüdyo olarak 1 adet daire bulunmaktadır. 26 katlı yeni bir binanın 24.katında yer almaktadır. Fiyatı 52.450$dır. Kira getirisi 400$’dır.2017 yılında tamamlanan bina akıllı bina olup aylık elektrik-su-ısınma-aidat giderleri 600-1000 grivna arasında değişmektedir. 24 saat güvenlik bulunmaktadır. Sitede yaşamayan kişiler içeri girememektedir. İlana şu linkten ulaşabilirsiniz. (https://100realty.ua/uk/object/374586278)

   Başka ev ilanlarına bakmanız için (https://lun.ua) sitesini önermekteyiz. Harita üzerinden kolayda evlere bakabilirsiniz. Sizlere verebileceğimiz hizmetler: alım-satım sırasında yeminli tercüme, kira takibi, borç ve ipotek sorgulama işlemleri’dir.

   Ukrayna Ajans 09.09.2019
 • selam biz ailemle orada yaşamak istiyoruz nasıl yardımcı olabilirsiniz

  mekin söylemez 27.09.2019
  • İyi günler. Ukrayna’da siz oturum izni aldığınız zaman aileniz de sizin oturum izniniz üzerinden aile birleşimi yöntemi ile yanınızda kalabilmektedirler. Dilerseniz randevu alarak ofisimize gelebilir ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

   Ukrayna Ajans 03.10.2019

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.